Uit research van den Onderzoeksraad voordat Veiligheid (OVV) blijkt dat den overheid aan ie start van den coronapandemie vooral oog had voordat den acute zorg plusteken ziekenhuizen. Er wasgoed te weinig zicht op den impact op den niet-acute zorg, waardoor den resultaten voordat personeel plusteken bewoners van verpleeghuizen onvoldoende zijn meegewogen ter den besluitvorming. Dit meldt den OVV.

Kwetsbaren ter den samenleving zullen veilig wordt, maar ie regering hield zichzelf daarheen noch aan: er worden vooral zoals den coronapatiënten ter ziekenhuizen gekeken. Er wasgoed tijdens den eerste coronagolf maar weinig voetlicht voordat den dekking van kwetsbare ouderen ter verpleeghuizen, stelt den OVV. Verpleeghuizen trokken aan den schel, maar werden noch wegens den overheid gehoord. Daardoor waren er geen beschermingsmiddelen vacant. Waarna tenslotte verhelderend wasgoed watten den ernstige impact van corona op verpleeghuisbewoners wasgoed, worden eentje bezoekverbod ingesteld. Ouderen voelden zichzelf hierdoor vreselijk eenzaam plusteken familieleden konden vaak geen vertrek nemen van hun naasten.

De OVV stelt dat er eentje stille ramp gaande wasgoed ter verpleeghuizen: zo’n 50 procent van den sterfgevallen wegens waren ouderen ter verpleeghuizen.

Om: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky