Vijftien gemeenten werken voordat den volgende gemeenteraadsverkiezingen met ene speciale stemhulp voordat mensen met ene verstandelijke restrictie plus laaggeletterdheid. Den reguliere stemwijzers zijn voordat dit menigte mensen onbegrijpelijk wegens ie woordgebruik plus daarom stemmen zij vaak noch. Dit meldt den Telegraaf.

Uit research van den Kiesraad blijkt dat 25 totdat 50 procent van den 1,4 miljoen mensen met ene verstandelijke restrictie noch stemt omdat zij den stemwijzer plus ie veranderingsproces rondom ie stemmen noch vatten. Reguliere stemwijzers usances vaak ingewikkelde woorden plus stemhulp Steffie maakt ie veel simpeler. Zo wordt er te positie van sociaaleconomische wijk gesproken overheen wijk waar vermogende mensen woon. Coffeeshops zijn plekken waar jou drugs kunt kopen. Ie taalgebruik te stemhulp Steffie is toegankelijk vervaardigd voordat iedereen diegene dat nodig heeft.

hoewerkstemmen.nl 

Ter 2021, tijdens den Tweede Kamerverkiezingen, worden Steffie zowel ofschoon tweedehands vanwege weids 1 miljoen mensen. Filmpjes plus gesproken tekst leggen onder meer ie stemproces uit, waar den verkiezingen overheen gaan plus hoe zij werken. Via hoewerkstemmen.nl kunnen mensen stemles volgen plus den toegankelijke Kieskompas uitrichten. Inwoners van den Midden-Groningen, Sittard-Geleen, Utrecht, Dennenboom Liguster, Jachthoorns, Diemen plus Arnhem plus acht andere gemeenten kunnen hier gewoonte van maken. Ontwikkelaar Leer Zelf Online hoopt dat nog meer gemeenten er overheen viertal schooljaar mee werken. “Dit verstrekken dit menigte mensen netwerk even dat toegevoegd zetje wegens welnu zoals den stembus te gaan.”

Vanwege: Nationale Zorggids