Ter stembureaus ter Nijmegen, Wijchen, Druten plus Gennep staan tijdens den gemeenteraadsverkiezingen ter maart prokkelduo’s. Dat zijn stembureauleden waarvan eentje eentje verstandelijke restrictie heeft plus den ander noch. Dit is eentje initiatief van Stichting Prokkel, den organisatie diegene ontmoetingen tussen mensen met plus zonder eentje verstandelijke restrictie promoot, meldt den Gelderlander. 

Voorheen dit maand meldde Ieder(ter) alreeds dat ie doelwit van Stichting Prokkel is wegens ter elke gemeente op minstens één stembureau eentje vrijwilliger met eentje verstandelijke restrictie te hebben. Plusteken daarheen geven gemeenten ter den regio Nijmegen nu publiek aan. Ongeacht Nijmegen, Wijchen, Druten plus Gennep wil zowel den gemeente Heumen hier publiek aan geven, maar diegene is nog op zoek zoals eentje twee.

Training plus toets

Ieder vrijwilliger wordt benoemd plus neemt eindje aan trainingen plus leggen eentje toets overheen. “Zij kunnen dus stempassen nakijken plus zowel promoten met tellen. Zij kunnen dolletjes geen kop van ie stembureau wordt”, legt Marian Geling van Prokkel uit.

Op plattelands niveau hebben zo’n 140 gemeenten vermelde eentje prokkelduo te willen installeren ter  één van hun stembureaus.  

Ingevolge: Nationale Zorggids