Stefan Sleijfer wordt den nieuwe voorzitter van den raad van bestuur van ErasmusMC, meldt ie ziekenhuis. Jos Aartsen gaat op interim fundament ie bestuur van ie umc versterken. Sinds ie vertrek van Kuipers neemt Sleijfer reeds den voorzittersrol waar ter combinatie met zijn functie mits decaan van den faculteit Medicijnen plusteken Gezondheidswetenschappen.

Den benoeming van Sleijfer gaat vanaf 28 schrikkelmaand ter. Hij heeft medicijnen gestudeerd aan den Rijksuniversiteit Groningen, waarna hij er promoveerde. Zijn vorming totdat internist-oncoloog deed hij ter ie Erasmus MC, waarna hij er bleef werken mits internist-oncoloog.

Bestuursvoorzitter UMCG

Aartsen is voormalige bestuursvoorzitter van ie UMCG. Hij vertrok ter 2019 onder ie Groningse universitair ziekenhuis. Hij is benoemd voordat eentje tijdsperiode van maximaal zes maanden. “Met zijn jarenlange bestuurlijke ervaring plusteken zijn kennis van den organisatie plusteken den maatschappelijke omtrek van den umc’s zou Jos Aartsen eentje waardevolle bijdrage kunnen leveren te den raad van bestuur”, aldus ie ziekenhuis ter eentje mededeling.

Definitieve invulling

Den raad van toezicht van ErasmusMC kijkt den komende tijdstip zoals eentje definitieve invulling van den vacature. “Voordat den invulling van den vacante positie ligt den focus op technologische plusteken digitale vernieuwing plusteken vormverandering waarbij den verbinding met zorgprofessionals van vitaal bij is.”