Nog immermeer daalt ie veel mensen dat den boosterprik tegen ie coronavirus haalt. Ter den afgelopen week kregen nagenoeg 65.000 mensen vaccin, diegene den afweer tegen ie coronavirus moeten versterken. Dat is ie laagste veel sinds november.

Vrijwel ene maand geleden werden meer dan ene miljoen nieuwe boosterprikken vanaf week gezet. Ter totaal hebben nu nagenoeg 8,8 miljoen volwassenen ene oppepprik gehaald. Dat is 61,5 procent van alle Nederlanders van 18 klas plusteken vader. Den opkomst is ie hoogst onder mensen van 66 klas plusteken vader. Van kip heeft meer dan 80 procent den boosterprik gekregen. Den vaccinatiegraad onder jonge volwassenen is nagenoeg 40 procent.

Eerste prik

Iets meer dan 4400 mensen hebben te den afgelopen week priv wegens alsnog den eerste prik te halen, meer dan ene klas na ie start van den vaccinaties. Dat is ie laagste veel nieuwe eerste prikken uiteindelijk. Voorts kregen wijd 5800 mensen ene tweede prik.

Wegens: ANP