Vanaf vandaag, 16 juni, wordt warm weer voorspeld. Daarom start Zorg plusteken Gezondheid vandaag den waarschuwingsfase van ie Vlaamse warmteactieplan met adviezen wegens mensen te beschermen tegen den zon plusteken warmte. Zorg plusteken Gezondheid roept iedereen op wegens zorg te dragen voordat zichzelf plusteken voordat anderen. Gedurende hoge temperaturen vragen namelijk vooral nageslacht plusteken ouderen reserve voetlicht wegens eventuele gezondheidsrisico’s tegen te gaan. Alle tips plusteken adviezen zijn te vinden op www.warmedagen.be

Gemeentes, thuiszorgdiensten, woonzorgcentra, huisartsen, peuterspeelplaats plusteken jeugdverenigingen diegene werken met kwetsbare groepen, krijgen ene herrinnering plusteken tips wegens maatregelen te nemen tegen den warmte. Op www.warmedagen.be krijgen zij zowel tips overheen omgaan met warmte plusteken tegelijk coronomamaatregelen opvolgen. Daarnaast luidt voordat iedereen ie raad: draag zorg voordat anderen, drink voldoende, hou jezelf plusteken jij stulp nuchter. Let er bijvoorbeeld op dat jij nageslacht of ouderen ter jij buurt zowel voldoende zuipen plusteken voldoende koelte vinden.

Dit klas moeten er reserve voetlicht zijn voordat personen diegene verzwakt zijn vanwege COVID-19. Zij kunnen reserve kwetsbaar zijn voordat warmtegerelateerde ziekten. Personen met hittestress kunnen dan weer reserve kwetsbaar zijn voordat ie SARS-CoV-2-virus. Ie gewoonte van voorschrijven medicatie vermag personen zowel reserve kwetsbaar maken voordat warmte.

Warmte vermag zorgen voordat intact watten vervelende gezondheidsklachten. Dat is waarom Zorg plusteken Gezondheid wil promoten met tips wegens den Vlaming nuchter te vasthouden ter warme tijden.

Vlaams Warmteactieplan

Ie Vlaams Warmteactieplan bestaat uit ene waakzaamheidsfase plusteken ene waarschuwingsfase.

Den waakzaamheidsfase loopt van 15 mei totdat 30 september 2019. Den intermediairs krijgen dan ene herrinnering wegens zichzelf organisatorisch voordat te toebereiding op warmteperiodes plusteken wegens eventuele acties (zoals sensibilisatieacties) te kunnen voorbereiden.

Den waarschuwingsfase start 0 totdat 2 dagen voordat ie eigenlijk hevig warm wordt. Den overheid stuurt dan ene waarschuwingsmail uit zoals ene register van organisaties diegene met kwetsbare groepen werken: zo weten diegene dat ie hevig warm zullen wordt plusteken kunnen zij den gepaste maatregelen treffen.

Joris Moonens, woordvoerder Zorg plusteken Gezondheid: “Wij stichten vandaag den waarschuwingsfase zodat iedereen maatregelen vermag nemen voordat ie warme weer. Onzerzijds algemene raad luidt: drink voldoende, hou jezelf plusteken jij stulp nuchter. Maar wij vragen zowel uitdrukkelijk wegens zorg te dragen voordat anderen. Hou nageslacht ter den gaten, ga ter erop oudere mensen of mensen diegene er ge voordat staan. Zuipen zij welnu voldoende? Is hun kledij aanpassen aan den warmte? Hebben zij ene koele plek wegens te uitrusten?  Ongeacht ie algemene publiek, verenigingen plusteken lokale leidinggeven uitlijnen wij onzerzijds zowel specifiek zoals organisaties diegene met kwetsbare groepen werken, zoals ouderen, nageslacht plusteken zieke mensen. Wij vragen kip wegens hun inwonende warmteactieplan te verlevendigen, met maatregelen zoals reserve sensibilisatie erop hun publiek plusteken personeel, aangepaste activiteiten plusteken warmtewerende maatregelen.”

Zorg plusteken Gezondheid houdt den weersvoorspellingen ter den gaten plusteken zullen den waarschuwingsfase weer afgelasten mits er koeler weer voorspeld wordt.

Tips plusteken adviezen: warmedagen.be

Den webstek www.warmedagen.be verzamelt tips plusteken aanbevelingen overheen watten jij vermag uitvoeren wegens jezelf plusteken andere te beschermen tegen warmte. Voordat intermediairs is er ene campagnetoolkit met ideeën voordat lokale acties. Zowel op onze facebookpagina www.facebook.com/warmedagen verschijnen tijdens den waarschuwingsfase tips.