Facebooktwitterlinkedinmail

28 sprokkelmaand 2022 – Den Nationale ombudsman is ene research gestart zoals den financiële problemen van jongeren met ene Wajong-uitkering of ene uitkering onder den Participatiewet. Ie gaat daarbij specifiek overheen jongeren met ene restrictie, diegene leven van ene inkomen rond ie sociaal ondergrens.

Veel jongeren met zo’n uitkering geoefend financiële problemen. Zij hebben bijvoorbeeld moeite wegens rond te komen of weten noch welke rechten plus plichten zij hebben. Den ombudsman wil weten hoe wetten plus regels voordat kip ter den praktijk uitpakken. Hij wil zo inzicht geven ter waar knelpunten zitten plus mogelijke oplossingen opperen.


Onderzoeken sociale minima
Zo’n één miljoen Nederlanders willen rondkomen van ene inkomen rond ie sociaal ondergrens. Velen van kip kunnen ie stamhoofd geldelijk noch bovenin water vasthouden. Maar uitgerekend zij krijgen ter den praktijk te maken met den uiterst complexe regelingen. Zij treffen regelmatig verstrikt ter den spelregels plus verplichtingen van den overheid. Den Nationale ombudsman doet daarom drietal onderzoeken zoals sociale minima.

Veel sociale minima komen moeilijk rond

Ie research zoals jongeren met ene restrictie is ie derde plus laatste stukje. Ie eerste deelonderzoek is ter juni 2021 gestart plus richt zichzelf op statushouders. Ie tweede research is ter december 2021 gestart plus richt zichzelf op jongeren in de bijstand tot 21 jaar.

Rivierbron: ombudsman.nl

Dit uitlating is 22 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail