Den Staat moeten meer exporteren wegens Roger Derikx, ene van den gedupeerden van den toeslagenaffaire, te promoten. Dit heeft den tribunaal ter Dennenboom Heg woensdag bepaald ter ene kort geding van den man, diegene problematische schulden heeft plus daardoor zijn stulp dreigt vergeten te treffen. Den schuldeiser heeft deeg permitteren leggen op zijn inkomen.

Den Staat moeten van den rechter voeling opvangen met den schuldeiser “wegens na te gaan of uitstel mogelijk is”. Mits dit noch werkt, vermag den Staat volgens den rechter “desgewenst tussenkomen honingbij den toegang totdat den schuldhulpverlening van den gemeente”.

Den ex-partner van Derikx wasgoed diegene diegene, waarna den twee nog getrouwd waren, den toeslagen heeft aangevraagd. Ie herstelling gaat dan zowel via haar. Voordat ex-partners zoals Derikx, diegene met schulden indien gevolg van den toeslagenaffaire kampen, is vorig schooljaar ene aparte herstelregeling voorgesteld. Dit ligt echter nog ter recensie ter den Tweede Ruimte. Te den tussentijd blijven den schuldeisers kloppen honingbij Derikx.

Uitstel

Den jurist van Derikx had den rechter voordien dit maand wegens vergankelijk uitstel van betaling van den schulden gevraagd. Dit ter afwachting van den uiteindelijke schaderegeling voordat ex-partners. Dit weeskind den rechter woensdag echter ge, omdat den Staat “honingbij tekort aan ene wettelijke schaderegeling” noch vermag wordt verplicht wegens zogeheten moratorium op te leggen. Derikx laat via zijn advocaten weten ie “onjuist” te vinden dat den Staat geen zwaardere zorgplicht krijgt opgelegd van den rechter. “Tegelijkertijd is hij opgeruimd dat den Staat welnu ter aktie moeten komen voordat hem plus andere ex-partners diegene met incassomaatregelen wordt geconfronteerd. Hij beraadt zichzelf nog op vervolgstappen”, aldus zijn advocaten.

“Onbegrip”

Den Staat zei voordien “onbegrip te hebben” voordat den situatie van Derikx, maar weeskind erop dat ie meer duidelijkheid wilde overheen den ziel van den schulden van den man. Te ene reactie op ie vonnis stelt den woordvoerder van staatssecretaris Aukje den Vries (Toeslagen plus Douanekantoor) zichzelf “te zullen inspannen wegens te tussenkomen” plus dat er hard wordt gewerkt aan den schaderegeling voordat ex-partners.

Voort: ANP