Den onderzoekers kwamen er achter dat den wendingen ter den pupilgrootte tijdens ie uitvoeren van ene cognitief belastende taak ene verhoogd risico op den ontwikkeling van Alzheimer kunnen onthullen. Den ontwikkelde prototype-app is bedoeld wegens ene screening op den allereerste stadia van den ziekte van Alzheimer mogelijk te maken. Wegens den ziekte ene halt toe te roepen is ie van cruciaal bij dat Alzheimer wordt ontdekt voordat ie zichzelf openbaart.

“Ene schaalbare tool voordat smartphones zoals dit app vermag wordt tweedehands voordat grootschalig bevolkingsonderzoek. Ie maakt den ontwikkeling van pupil-responsetest mits tenminste invasieve plus goedkope tests wegens te promoten via ie opsporen plus vatten van ziekten zoals den ziekte van Alzheimer ene stuk eenvoudiger. Dit vermag ene enorme impact hebben op den volksgezondheid”, vertelt mede-auteur plus vorser Eric Granholm.

Pupilverwijding plus Alzheimer

Ie idee voordat dit app kwam voort uit research waaruit bleek dat den locus coeruleus ene van den vroegste hersengebieden met degeneratie van Alzheimer wasgoed. Dit hersengebied speelt ene cruciale rol via ie beteugelen van pupilverwijding. Te ene vroegtijdig stadium wezen onderzoeken nu uit dat proefpersonen met milde cognitieve stoornissen ene grotere pupilverwijding vertoonden via ie voltooien van ene uitdagende cognitieve test.

Wegens den app zo gebruiksvriendelijk mogelijk te maken, heeft ie onderzoeksteam samen met ene tal oudere volwassenen ene eenvoudige interface ontwikkeld. Dat stelt mensen ter staat wegens den pupil-responsetests thuis zelf, plus nauwkeurig, uit te voeren. Onderdeel van den gebruiksvriendelijke uitkomst is onder andere ene ene goedkope plastic bewoning voordat den smartphone. Diegene zorgt ervoor dat den gebruiker zijn oog ter den juiste positie vermag plekken zodat den camera den pupil vermag tapen.

Valideren plus doorontwikkelen

Den app bevind zichzelf nog ter ie prototype stadium. Voordat ie zover is dat diegene klaar is voordat gewoonte ter den praktijk, zou nog intact watten werkgelegenheid verzetsbeweging willen wordt. Den volgende stappen zijn wegens den app te valideren via patiënten met milde cognitieve stoornissen plus ervoor te zorgen dat den metingen nuttig zijn via ie identificeren van mensen met preklinische ziekte van Alzheimer.

“Hoewel er nog veel werkgelegenheid aan den winkelzaak is, ben ik geestdriftig overheen ie potentieel voordat ie gewoonte van dit technologie wegens neurologische screening uit klinische laboratoriumomgevingen plus thuis te halen. Wij hopen dat dit den deur opent zoals nieuwe verkenningen van ie gewoonte van smartphones wegens potentiële gezondheidsproblemen vroeger op te treinen plus te volgen”, aldus lead-onderzoeker Colin Barry.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.