Op ie congres ‘Slimmer Thuis’ passeerden slimme oplossingen den revue diegene ouderen kunnen promoten wegens langer thuis te permitteren woon. Wij lichten er hier eentje veel toe.

Kwaliteit van leven plusteken zelfstandigheid indien doelwit


Veel oplossingen wordt ontwikkeld zonder ouderen (plusteken hun mantelzorgers) te betrekken via oplossingen. Vanuit ie Europese programma AAL (Active & Assisted Living) wordt initiatiefnemers van slimme technoologie gestimuleerd wegens samen te werken. Ie Ouderenfonds is partner wegens samen met ouderen innovaties te uitbouwen plusteken ervoor te zorgen dat den oudere indien eindgebruiker centraal wordt pretenderen.

SocialCare – Samen Huis

Eentje van den AAL-projecten is SocialCare. Ouderen hebben hierover mee gedacht én ie worden getest ingevolge ouderen. SOCIALCARE is eentje online toneelpodium voordat burgerinitiatieven diegene den zorg voordat ouderen ter den wijk willen organiseren. Ed Verzijl woont ter Putte plusteken wasgoed één van den ‘testouderen’ ter SOCIALCARE.

‘Ie digitale toneelpodium SamenBeter wordt gecombineerd met eentje fysieke ontmoetingsruimte plusteken diegene combinatie werkt ja.’ – Ed Verzijl, oudere

Den ontwikkeling vond bottom up positie met participatie van burgerinitiatieven plusteken ouderen zelf. Ie sociale digitale toneelpodium draait vanaf januari ter Putte’, vertelt Verzijl, diegene zo geestdriftig wasgoed overheen ie project dat hij ie initiatief heeft genomen wegens SamenBeter voorts te brengen. ‘Ie digitale toneelpodium wordt gecombineerd met eentje fysieke ontmoetingsruimte plusteken diegene combinatie werkt ja.’

Anne for Care – spraakgestuurde avatar

Zowel den spraakgestuurde avatar Anne is ontwikkeld plusteken verbeterd in ie programma AAL. Anne spreekt vanaf den tablet plusteken schenken kennisgeving overheen bijvoorbeeld  den notulen voordat diegene dag. Maar met Anne vermag jij zowel ie televisiejournaal permitteren voorlezen, navragen welke medicatie jij moeten innemen, of zoals eentje telefoonnummer permitteren opbellen.

Roelof Timmer heeft indien mantelzorger goede ervaringen met Anne. Hij zorgde voordat zijn neef, diegene met MS ter ie verpleegtehuis wasgoed opgenomen plusteken niets meer kon.

’Voordat wij met Anne werkten, hadden mijn neef plusteken ik telefonisch voeling via den verpleging. Met Anne konden wij ongezouten met mekaar opbellen: mijn neef hoefde eenzaam ‘Schel Roelof’ te zeggen tegen Anne.’

Daarenboven kon Roelof zowel op afstand afspraken wijzigen, diegene Anne in 15 minuten kon veiligheidsfunctionaris aan zijn neef. ‘Indien ik ter den opstopping stond, dan kon ik via Anne doorvertellen dat ik nog even op mij liet wachten.’

Vragen uit den zaal overheen innovaties

V: Hoe kun jij ouderen motiveren wegens mee te uitrichten?
A: Mensen overhalen werkt noch dus ouderen willen ie zien dat andere ouderen ermee werken. Denken bijvoorbeeld aan eentje uitprobeerservice. Eentje digitale vernieuwing vacant stellen aan ouderen werkt noch. Zoek eentje probleem plusteken geef ie digitale systeem indien soelaas. Zo kunnen ouderen diegene slecht ter bot zijn middels den digitale community eentje verbintenis maken wegens zichzelf op te permitteren halen ingevolge andere ouderen. Of bijvoorbeeld met eentje klusdienst app – zoek vooraf ie probleem plusteken breng dan den soelaas.
 
V: Wieg dit soort initiatieven, maar ik zie hier eenzaam blanke goedopgeleide ouderen. Denken wij zowel na overheen allochtone ouderen diegene minder inkomen hebben, minder digitaal zijn plusteken geen Nederlands spreken. Dit vermag zowel geldt voordat laaggeletterde Nederlandse ouderen.
A: Ie Ouderenfonds richt zichzelf met beweegprogramma’s  op allochtone ouderen. Via veel programma’s blijkt dat tijdstip via ouderen geen probleem is, maar er is noch immermeer strafbaar. Zowel aan taal plusteken laaggeletterdheid blijven wij voetlicht uitgeven. Avatar Anne is bijvoorbeeld intact makkelijk te voorzetten ingevolge den eenvoudige plaatjes. 

Meer oplezen