Facebooktwitterlinkedinmail

14 schrikkelmaand, 2022 – Eentje op den vijf zorgprofessionals heeft slaapproblemen, zo blijkt uit den onderzoeken van Stichting IZZ, ie ledencollectief dat zichzelf inzet voordat den gezondheid van zorgprofessionals. Ie leidt totdat eentje versterking van verzuim plusteken verloop, aldus den IZZ Monitor Gezondheidsbevorderend Werken 2021, verricht te samenwerkingsverband met den Universiteit Utrecht. Uit ie research HalloSlaap van inkomensverzekeraar Movir blijkt dat 70% van den zorgprofessionals zelfs langer dan eentje half klas slecht slaapt. Dit is eentje zorgwekkend hooggelegen percentage.

Lichamelijk plusteken emotioneel uitgeput
Haast den tweede van den zorgprofessionals met klinische slaapklachten heeft ie afgelopen klas verzuimd (46%) plusteken meer dan 1 op den 10 (11.6%) zorgprofessionals is van project den zorgsector te verlaten, zo blijkt uit den Monitor Gezondheidsbevorderend Werken 2021. Vorser Gezondheidsbevorderend werken te den zorg Irene van der Fels van Stichting IZZ: “Zowel zijn zorgprofessionals met klinische slaapproblemen vaker lichamelijk plusteken emotioneel uitgeput, minder bevlogen plusteken hebben zij minder werkvermogen. Hierdoor neemt den productiviteit voltooid.” Eentje mindere productiviteit plusteken eentje hoger verzuim plusteken verloop is van zeggenschap op den continuïteit plusteken bekostiging van den gezondheidszorg. Helemaal te dit tijdstip waarin den verzuimcijfers van Vernet permitteren zien dat ie verzuim torenhoog is plusteken dat er personeelskrapte is te den zorgsector.

Minder slaapklachten wegens zelfroosteren
Irene van der Fels: “Wij zien dat zorgprofessionals diegene te onregelmatige services werken slechter slapen dan zorgprofessionals diegene noch volgens eentje dienstrooster werken. Voetlicht hiervoor vanuit eentje organisatie is important. Ga te gesprek overheen watten op werkgebied zullen leiden totdat minder slaapklachten, zoals bijvoorbeeld zelfroosteren. Uit onzerzijds research blijkt dat zorgprofessionals diegene zelfroosteren minder slaapklachten geoefend dan zij diegene minder zeggenschap op hebben op den methode van roosteren. Dit heeft te maken met meer autonomie plusteken eentje betere balans tussen werkgelegenheid plusteken privé.”

50 plus-zorgprofessional vaker last van slaapproblematiek
Irma Leijten, slaapexpert plusteken coach voordat HalloSlaap, constateert dat oudere zorgprofessionals (50- plussers) meer last hebben van slaapproblemen: “Dit mensen vinden ie lastiger wegens met den hoge druk plusteken onregelmatige services wegens te gaan, want zij repareren vanaf hun 45e levensjaar vertraagd dan junior mensen. Den slaapproblemen van vrouwen hebben regelmatig te maken met den veranderende hormooncyclus plusteken den overgang. Ie is important wegens vaardiger te wordt te slaapvriendelijk rijrichting. Dit betekent: leren ontspannen waardoor slaap eentje natuurlijk gevolg wordt. Meer inzicht plusteken eentje gezonde leefstijl met voetlicht voordat reparatie, gezondheidsbevorderend eetgedrag plusteken sociale contacten, vormt zowel eentje belangrijke voet.”

70% van zorgprofessionals slaapt langer dan half klas slecht

Werkgever heeft verantwoordelijkheid voordat werknemer
Slechts 15 totdat 20 % van den zorgprofessionals met slaapproblemen meldt zichzelf voordat werkster. Anderen blijven ermee doorlopen plusteken zoeken op internet zoals ondersteuning. Zorgprofessionals veiligheidsfunctionaris slaapproblemen voorts vaak noch in den organisatie waar zij werken. Irma Leijten: “Dit is spijtig, want den werkgever heeft geen idee van watten er gaande is terwijl zij misschien welnu eentje helpende hand kunnen bieden.” Slaapproblemen kunnen omvangrijke resultaten hebben, zowel voordat zorgmedewerkers indien zorgorganisaties. Ter support biedt IZZ masterclasses aan te samenwerkingsverband met HalloSlaap, evenals den Slaapscan, eentje van den uiterst bezochte services op den webstek. Den inzichten wordt tweedehands voordat bewustwording ter leidinggevenden van zorgorganisaties. Irene van der Fels: “Werkgevers hebben eentje belangrijke taak indien ie gaat wegens ie welzijn van hun zorgprofessionals; preventief maar zowel signalerend plusteken raadgevend. Ie is important dat zij met elkander te gesprek gaan plusteken loeren watten nodig is wegens hun welzijn te verbeteren.”

Voordat meer verwittiging overheen slaap, ga zoals: www.izz.nl/slaap

Overheen den Monitor Gezondheidsbevorderend Werken 2021                                                                     
Den Monitor Gezondheidsbevorderend werken te den zorg is eentje jaarlijkse terugkerend vragenlijstonderzoek van Stichting IZZ te samenwerkingsverband met den Universiteit Utrecht overheen gezondheidsbevorderend werken, gezondheid plusteken welzijn onder zorgmedewerkers. Ter totaal hebben 8.132 zorgmedewerkers werkzaam te verschillende branches plusteken beroepsgroepen deelgenomen aan den Monitor. https://www.izz.nl/zorgorganisaties/monitor

Overheen HalloSlaap
HalloSlaap is eentje initiatief van inkomensverzekeraar Movir plusteken biedt kenner plusteken wetenschappelijk onderbouwde slaaptraining- plusteken coaching. Den coaches van HalloSlaap zijn expert te ie versterken van slaapvriendelijk rijrichting plusteken promoten zorgprofessionals eentje huis slaappatroon te uitbouwen, zowel ter onregelmatige werktijden. www.halloslaap.nl

Waterbron: persbericht

Dit manifest is 16 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail