Den oppositiepartijen bundelden hun krachten ter ie debat overheen den regeringsverklaring. Den samenwerking heeft geen meerderheid ter den senaat, iets waarvan den linkse- plus rechtse tegenpartij gewoonte van maakte ter ie debat met premier Rutte.

Met toeverlaat van den PvdA, den fractie-Nanninga (JA21), PVV, SP, Partij voordat den Dieren, 50PLUS, den fractie-Otten, SGP plus den Onafhankelijke Senaatsfractie schenkkan ie voorstel van GroenLinks-fractievoorzitter Paul Rosenmöller op ene meerderheid rekenen tegen ie bezuinigingsplan. Rosenmöller noemde den “noch onderbouwde, platte kostenverlaging” van 500 miljoen tijdens ie debat ie “lelijke eendje ter dit coalitieakkoord”.

24-uursstaking

FNV Jeugdzorg liet ter ene reactie weten op 15 maart onderbrak te gaan met ene 24-uursstaking. “Want wij weten noch of premier Rutte nu ene andere weg gaat zoeken wegens den bezuinigingen op jeugdzorg weliswaar onderbrak te voeren.” (ANP)