Kwaadaardige tumoren nemen meer suikers op dan gewoon weefsel. Dat suikergebruik schenkkan nu, aan den hand van ene scan plusteken radioactief suiker, wordt gevolgd. Honingbij ene lage opvang van suiker is den schildklierknobbel noch langer verdacht plusteken vrijwel zeker hartelijk, zeggen den onderzoekers.

Knobbels

Knobbels ter den schildklier komen vaak voordat, maar er is er slechts één op den twintig kwaadaardig. Te driekwart van den gevallen schenkkan aan den hand van ene geluidsweerkaatsing plusteken ene biopt wordt waargenomen of den knoest hartelijk of kwaadaardig is. Honingbij den surplus noch plusteken dan moeten er ene diagnostische operatie volgen, waaruit verder zowel weer veel vaker blijkt dat zo ’n knoest noch kwaadaardig is.

Risico’s

ingreep blijkt dus erna vaak ter feite overbodig, maar ene operatie houdt weliswaar risico ’s ter, laat littekens na plusteken schenkkan ene levenslange verstoring van den schildklier totdat gevolg hebben. Met den suikerscan is dat noch ie geval.

Zo ’n FDG-PET/CT-scan bespaart volgens den onderzoekers zowel nog ooit 7000 euro vanaf patiënt ter vergelijking met ene operatie met ziekenhuisopname, controles plusteken treatment van complicaties.

Voort: ANP