Den farmaceutische bedrijven GSK plus Sanofi wil alsnog trachten toestemming te krijgen voordat eentje coronavaccin. Den ontwikkeling van eentje inherent vaccin van Sanofi worden te september stilgelegd, maar te samenwerkingsverband met GSK is eentje verfrissend middel vervaardigd. Den bedrijven vragen den toezichthouders wegens dat middel wasgoed te keuren.

Indien ie aan Sanofi plus GSK ligt, wordt ie vaccin noch enig goedgekeurd voordat eerste plus tweede prikken, maar zowel voordat boosters. Den bedrijven zeggen dat mensen na den eerste inentingen 100 procent beschut zijn tegen ernstige coronaklachten plus ziekenhuisopnames. Voorts zullen ie vaccin voordat 75 procent beschermen tegen milde klachten plus voordat 58 procent tegen coronasymptomen.

Den bedrijven veiligheidsfunctionaris dat zij voeling hebben met onder meer ie EMA. (ANP)