Doelen van den proeftuinen


Den deelnemers werden te werkgroepen verdeeld. Zij gingen aan den slag met den volgende doelen:

  1. Kennis verbeteren van medewerkers.
  2. Defini watten nodig is te den woonomgeving, ondersteunende technologie plusteken eentje veilige omstreken waarin eentje cliënt vermag leren.
  3. Samenwerken met naasten plusteken den omstreken van den cliënt.

 Dit doelen hielpen wegens ja te loeren welke kennis den zorgorganisaties nodig hebben. Plusteken welke praktische tools promoten wegens den juiste kennis meteen te kunnen toepassen.  

Tools waar jij onmiddellijk mee aan den slag kunt

Observatielijsten promoten jij wegens ja te zien watten er speelt honingbij oudere mensen met eentje restrictie, weet Prisma. Ene orde wegens er ja mee te werken, bleek ge lastig. Dus zij zochten zoals eentje makkelijkere observatielijst.

Met den Nederlandse vertaling van den DisDAT-lijst kun jij indien coach eenvoudig ongemak honingbij eentje cliënt te toegangsbewijs brengen. Jouw kunt dan bijvoorbeeld uitsluiten of dat ie rijrichting verandert onderbrak pijn of misschien onderbrak beginnende dementie. Klik hier voordat den observatielijst.

  • Handige wegwijzer voordat eentje dementievriendelijke woonomgeving

Cliënten diegene vader wordt plusteken dementie krijgen, hebben iets verschillend nodig te hun woonomgeving. Kennisoverdracht daarvan wasgoed ge hevig versnipperd. Prinsenstichting, Triade, Middin plusteken Ipse den Bruggen hebben daarom kennisoverdracht samengevoegd te eentje handige wegwijzer.

 ‘Prettig wegens ervaringen te porties met elkander. Dit speelt honingbij onze organisatie zowel.’ – ​Participant proeftuin

Den wegwijzer is voordat iedereen diegene den milieu plusteken ie leven van ouderen met eentje verstandelijke restrictie meer passend plusteken stimulerend wil maken. Denken bijvoorbeeld aan: Hoe maak jij den milieu van den ouderen zo comfortabel mogelijk? Welke mogelijkheden zijn er? Welke aanpassingen kun jij eenvoudig tenuitvoerleggen of zijn zo noodzakelijk? Klik hier wegens den wegwijzer te bekijken.
 

  • Ene signaleringsladder voordat niet-pluis signalen

Philadelphia heeft eentje signaleringsladder ontwikkeld. Ene handige visuele tool diegene medewerkers helpt wegens signalen te (h)erkennen van dementie. Diegene signalen vermelden zij ‘niet-pluis signalen’. Den tool helpt zowel wegens ondertussen vooruit te denken. Plusteken daad te ondernemen. Bekijk den signaleringsladder hier.

  • Ene gesprekskaart overheen den signalen van beginnende dementie

Den Hartekampgroep merkte dat den kennis overheen dementie noch zo vitaal wasgoed op locaties met vader wordende cliënten. Ginder wilde den organisatie verandering te brengen. Zodat zij op tijdstip voordat den juiste woonplek kunnen zorgen. Zo hebben zij bijvoorbeeld eentje gesprekskaart ontwikkeld. Hiermee kunnen zij met elkander ie gesprek op spoed brengen overheen den signalen van beginnende dementie. Lees hier meer overheen hun methode. Bekijk hun vlog plusteken download den gesprekskaart.  Kennis plusteken ervaring verzameld van alle deelnemers te dit kennistools


  • Watten is bepalend honingbij ie (h)erkennen van dementie?

Beslissend honingbij ie (h)erkennen van dementie is op tijdstip eentje goede diagnose kunnen stellen. Dat betekent bijvoorbeeld dat jij noch te snel eentje slotsom trekt. Somwijlen lijkt rijrichting honingbij dementie te horen, maar dan gaat ie misschien overheen eentje pijnklacht of komt ie onderbrak eentje verplaatsing.

 

Te ie ja plusteken op tijdstip kunnen (h)erkennen van dementie heb jij verschillende medewerkers plusteken naasten nodig. Ieder heeft eentje inherent rol plusteken taken.

 

Alles watten te den praktijk ja werkt (den succesfactoren) vanaf rol is tijdens den proeftuinen verzameld. Vooral den gesprekken met Prisma plusteken Koraal overheen concrete situaties gaven veel duidelijkheid overheen diegene succesfactoren. Alle succesfactoren zijn verdeeld overheen handige koffers. Zo heeft iedere rol eentje inherent kofferbak. 

Lees hier meer overheen den koffers.

  • Kalender met tips voordat ie samenwerken met naasten

Wendingen kunnen te ie start van dementie intact klein zijn. Beslissend wegens ie daarginds samen overheen te hebben. Zojuist met naasten, want zij weten den persoon ja wegens wie ie gaat. Tijdens den proeftuin is eentje kalender geproduceerd. Den kalender verstrekken dagelijks handvatten plusteken tips wegens samen te werken met naasten. 

Bekijk den kalender hier plusteken print hem uit

Meer weten overheen ie programma (H)erken jij dementie? Ga zoals kpgs.nl/herkenjijdementie