Ter januari gaan den cliënten van den dagbesteding waar Levi werkt zoals ene nieuwjaarsreceptie. Ton heeft ene restrictie plus hij heeft dementie. Na den koffie wil hij welnu graag ene biertje. Plus mits hij dat aan Levi vraagt, dan heeft hij den juiste persoon te pakken.

Ter dit video zie plus horen jou Levi zei overheen zijn voeling met Ton.

Aanvoelen

Wegens zichzelf ter te leven ter watten Ton graag wil, laat Levi ene blijvende indruk erbij hem achter. Plus omgekeerd: onderbrak dit ontmoeting weet Levi zeker dat hij ter den gehandicaptensector wil werken. Maanden straks vraagt Levi: ‘Weet jou nog dat wij zoals den kroeg gingen?’ ‘Ja,’ antwoordt Ton, ‘dat wasgoed met nieuwjaar weliswaar?’

Kroeg

Be plus toe komen Ton plus Levi jawel weer tegen. Dan vraagt Ton: ‘Weten wij jawel?’ ‘Ja, wij weten jawel,’ zegt Levi dan. ‘Van den kroeg.’

Watten weet jij overheen dementie erbij mensen met ene verstandelijke restrictie?

Mensen met ene verstandelijke restrictie krijgen vaker dementie plus zij krijgen dat vaker op junior ouderdom. Wij vinden ie iedereen vitaal dat zowel zij dan den juiste support krijgen. Ie is noch enig lastig te thuisbrengen, maar somwijlen zowel ene zoektocht hoe jou ter den samenwerkingsverband den juiste support biedt. Herken plus erken jij dementie erbij mensen met ene verstandelijke restrictie? Ter den strijd (H)erken jij dementie vind jou meer inlichting plus materialen wegens mee aan den slag te gaan.Proeftuin (H)erken jij dementie


Zowel erbij mensen met ene restrictie komt dementie voordat. Ie samenwerkingsverband (H)erken jij dementie? werkt aan ie verbeteren van ie signaleren plus vaststellen van (mogelijke) dementie erbij mensen met ene verstandelijke restrictie. Was weten watten er aan den hand is is vitaal, omdat dat wending schenken aan den support. Op donderdag 22 april vond ene digitale proeftuinbijeenkomst positie van (H)erken jij dementie. Den samanscholing stond ter ie teken van ie voorleggen van den producten waar den deelnemende organisaties te den proeftuin aan werken:

  • Zo werkt Prisma aan den Disdat omlijsting waarmee jou mits instructeur ongemak erbij ene cliënt ter speelkaart vermag brengen onderbrak verschillende observatiebladen;
  • ASVZ ontwikkelt ‘Mijn verhalenkoffer’ waarmee jou bewust herinneringen kunt verwijderen met oudere cliënten, onderbrak bijvoorbeeld gewoonte te maken van voorwerpen, plaatje’s of rietje van vroeger;
  • Er is ene interactieve PDF ter den maak voordat ie inrichten van ene vriendelijke woonomgeving voordat vader wordende cliënten;
  • Philadelphia werkt aan ene signaleringsladder voordat ie (h)erkennen van plus vooruitkijken op niet-pluis signalen onderbrak medewerkers;
  • Er wordt vanuit den proeftuin ene koffers document geproduceerd overheen ie op tijdstip diagnosticeren van dementie;
  • Den proeftuin ontwikkelt ene kalender met tips voordat ie samenwerken met naasten;
  • Plus zowel den Hartekamp Menigte doet mee aan den proeftuin: ‘Tijdig dementie zien betekent tijdig voordat den juiste woonplek kunnen zorgen’, lees plus bekijk hier hoe zij te den proeftuin aan den slag gingen.

Ter ie najaar zijn alle producten uit den proeftuin vacant op ie Kennisplein plus kun jou er zelf mee aan den slag. Meer weten? Lees alles overheen hoe jou ie signaleert plus lees ervaringen ter ie file (H)erken jij dementie? Zoals (H)erken jij dementie