Nauwe samenwerkingsverband van ie neurovasculaire team van ie LUMC met Haaglanden MC plus den invoering van ene regionaal protocol voordat ambulancediensten plus SEH te 2021 verbetert den zorg voordat patiënten met ene beroerte. Twintig procent meer patiënten kregen vorig schooljaar op tijdstip ene juiste treatment dan ie schooljaar ervoor.

Te beroertezorg geldt: hoe sneller iemand ene treatment krijgt, hoe groter den waarschijnlijkheid op reparatie. Den ambulancediensten (RAVHM plus RAV Haaglanden) zijn vorig schooljaar gestart met ene regionaal protocol voordat acute beroertezorg, den RACE score. Dit score helpt ambulancepersoneel wegens patiënten te identificeren mits er ene vitaal bloedvat te den hersenen is afgesloten.

Dit patiënten hebben ene IAT (intra-arteriële trombectomie) nodig mits treatment. Dit is noch te alle ziekenhuizen mogelijk. Met den RACE-score vermag ambulancepersoneel huis plus sneller defini zoals welk ziekenhuis iemand moeten via ene efemeer herseninfarct.