Den Vilans-onderzoekers Cynthia Hofman, Ruth Pel plusteken Lotte Bergen maakten voordat hun research gewoonte van praatplaten. Zij stelden zorgverleners vragen overheen hun visie: watten verstaat u onder samen raadsbesluiten? Watten betekent ie voordat u? Plusteken overheen hun ervaringen: Watten levert samen raadsbesluiten op? Watten maakt ie ingewikkeld? Watten hebben ouderen plusteken zorgverleners nodig plusteken watten werkt belemmerend plusteken watten bevorderend? Ie research leverde ene overzichtelijke infographic op.

Download den infographic.

Werken met waarde

Den beantwoorden van den zorgverleners toestaan zien dat samen raadsbesluiten voordat hun ene relevant onderdeel is van persoonsgerichte zorg plusteken persoonsgericht werken. Zorgverleners geven aan dat zij op diegene wijze eigenlijk van waarde kunnen zijn: zij kunnen zorg bieden diegene past erbij den willen, behoeften plusteken verlangens van den oudere. Hij of zij ervaart goede zorg plusteken ene goede kwaliteit van leven.

Onvoldoende speling

Zorgverleners zijn tevreden overheen den voetlicht voordat samen raadsbesluiten plusteken persoonsgericht werken. Weliswaar blijkt ie vaak lastig wegens eigenlijk vanuit dit visie te werken. Hiervoor wordt verschillende uitgangspunten medegedeeld. Zorgverleners krijgen noch immermeer den ruimte wegens met persoonsgericht werken aan den slag te gaan. Zij geoefend te weinig speling, bijvoorbeeld omdat den organisatie (te) weinig tijdstip vacant stelt plusteken omdat creatieve oplossingen somwijlen loodrecht staan op regels, protocollen of richtlijnen. 

Inzicht te ie veranderingsproces

Samen raadsbesluiten vraagt wegens inzicht te ie veranderingsproces plusteken ene andere wijze van denken plusteken handelen, vinden zorgverleners. Daarvoor is begeleiding nodig op medewerkersniveau, bijvoorbeeld te den vorm van gesprekstrainingen. Watten belemmerend vermag werken: ouderen diegene den regie noch kunnen of riskeren pakken, naasten diegene den regie overnemen plusteken hierbij hun inherent belangen voorop stellen of onbekendheid met andere culturen waardoor ie somwijlen lastig is wegens ie veranderingsproces van samen raadsbesluiten te te gaan.

Meer weten?

Meer weten overheen samen raadsbesluiten of werken met praatplaten, neem dan voeling op met Ruth Pel-Littel: r.pel@vilans.nl