Samen beslissen met hulp van persoonlijke uitkomstinformatieSamen-beslissen-BeterOud

Research wijst uit dat ouderen zichzelf voort ‘samen raadsbesluiten’ zekerder voelen overheen den keuzes diegene zij ter ziekenhuizen maken. Zowel zijn zij gemotiveerder zijn wegens den treatment vol te vasthouden plusteken schiften zij minder vaak voordat behandelingen diegene noch meebetalen aan hun kwaliteit van leven. Zorgverleners geoefend meer voldoening plusteken vaststellen dat ouderen vaker schiften voordat behandelingen diegene meebetalen aan watten er werkelijk toe doet ter hun leven plusteken dat van hun naasten.

Samen raadsbesluiten plusteken TOPICS-SF

Weliswaar wordt ‘samen raadsbesluiten’ nog lang noch immermeer toegepast. Daarginds moeten nu verandering ter komen. Vijf departementen Geriatrie ter ziekenhuizen gaan namelijk dit voorjaar persoonlijke uitkomstinformatie usances wegens samen raadsbesluiten te promoveren met ouderen met meerdere emoties. Zij doet dat met behulp van ie meetinstrument TOPICS-SF plusteken ie gespreksmodel rondom ‘samen raadsbesluiten’. TOPICS-SF is ene verkorte vragenlijst diegene inzicht schenken ter den verschillende levensdomeinen plusteken daardoor den gezondheidssituatie van ouderen. Via positieve evaluatie van den invoering op den vijf departementen wordt dit werkwijze daarna verstrooid zoals andere departementen, organisaties plusteken/of sectoren. Tijdens ene inspiratiesessie ter Utrecht maakten den deelnemende ziekenhuizen kennis met mekaar plusteken brachten zij ter landkaart hoe den invoering moeten gaan verlopen. Ie programma, dat twee schooljaar loopt, wordt gefinancierd voort Zorginstituut Nederland.

5 ziekenhuizen werken met gespreksmodel

Ter eerste instantie gaan vijf ziekenhuizen aan den slag met den invoering van ie gespreksmodel: Catharina Ziekenhuis (Eindhoven), Elisabeth-TweeStedenziekenhuis (Tilburg), Maasstad Ziekenhuis (Rotterdam), Radboudumc (Nijmegen), plusteken Spaarne Ziekenhuis (Haarlem). Den honingbij den inspiratiesessie aanwezige task forces van den ziekenhuizen onderschrijven ie bij plusteken den waarde van samen raadsbesluiten: ‘Jou praat op ene ander niveau dan gewoonlijk met patiënten overheen hun kwaliteit van leven. Plus ja, ginder horen best heftige vragen honingbij.”

Samenwerkingspartners ‘Samen raadsbesluiten’

Ter ie programma werken samen: den BeterOud-partners Vilans plusteken KBO-PCOB, den Nederlandse Vereniging voordat Klinische Geriatrie (NVKG), beroepsvereniging Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland (V&Veiligheidsraad), den werkgroep TOPICS-MDS plusteken den vijf departementen Geriatrie van den ziekenhuizen.

Meer oplezen