Indien Russische staatshackers den komende tijdstip eentje uitgestrekte cyberaanval uitvoeren wegens den oorlog ter Oekraïne, vermag diegene zowel resultaten hebben voordat Nederlandse zorginstellingen. Daarvoor waarschuwt Z-CERT, eentje organisatie voordat den bewaking van computersystemen ter den zorg.

Volgens Z-CERT is den mogelijkheid klein “dat Rusland rechtstreeks Nederlandse zorginstellingen aanvalt”. Ie is welnu mogelijk dat zij wordt geraakt wegens den bestormen op andere organisaties of bedrijven, waar den Nederlandse zorginstellingen klant zijn. Dat vermag bijvoorbeeld eentje softwareleverancier zijn.

Ziekenhuizen VS

Te 2017 werden ziekenhuizen ter den Verenigde Staten getroffen wegens den vermoedelijk Russische gijzelsoftware NotPetya. Te datzelfde klas werden tienduizenden computers, MRI-scanners, koelkasten voordat bloed plus andere toestellen ter Britse ziekenhuizen vergrendeld wegens den gijzelsoftware WannaCry. Diegene uitval wordt aan Noord-Korea toegeschreven.

Z-CERT adviseert zorginstellingen diegene cassettebandjes hebben met collega’s ter Oekraïne of Rusland wegens reserve attent te zijn. Zij kunnen bijvoorbeeld valse mails met schadelijke software opslokken, diegene zogenaamd verstuurd zijn wegens zakenpartners daarheen.

Wegens: ANP