Rouvoet wil dat den overheid meer doet wegens mensen te promoten met “gezondheidsbevorderend nuttigen, bewegen, mentale gezondheid plus ene gezonde milieu”. Want, zegt hij, “gezonde mensen zijn minder kwetsbaar. Te den ziekenhuizen zagen wij opvallend veel mannen van ene klas of 40, 50 met overgewicht. Jouw kunt noch elke opvang voorkomen, maar mensen met ene goede gezondheid, zonder overgewicht, maken minder mogelijkheid op ernstige klachten dan mensen diegene noch den juiste keuzes kunnen maken, bijvoorbeeld vanwege hun inkomen of woonomgeving.”

Begeleiding

Daarnaast wil Rouvoet dat er poen gaat zoals ie wegbrengen van ouders plus koters, zoals ie scholen van artsen, zoals wetenschappelijk research plus zoals “ene flexibele schil van GGD’ers diegene ingezet kunnen wordt te tijden van keerpunt”.

Mexicaanse influenza

Dat is geen verrassend sound, benadrukt Rouvoet, na den Mexicaanse influenza te 2009 wasgoed nu vastgesteld dat er meer poen nodig wasgoed voordat publieke gezondheid. Dat poen kwam er noch, plus “mits jou den lessen van den Onderzoeksraad bekijkt, moeten jou vaststellen dat wij nu idem dreigen te doet. Zo investeren wij noch te ie bevechten van infectieziekten, waardoor wij ter ene volgende pandemie weer willen vaststellen dat wij geen lessen hebben getrokken plus noch voorbereid waren.”

Reserve poen

GGD GHOR Nederland heeft vorig klas meerdere omkeren gevraagd wegens toegevoegd poen. “Totdat op den dag van vandaag is er werkelijk zelfs bezuinigd. Wij hadden moeite wegens op te schalen. Wij kunnen ie onzerzijds noch toelaten horig te zijn van ie improvisatievermogen van individuele GGD’plus”, aldus Rouvoet. Te ie regeerakkoord van den nieuwe samenwerking ziet hij welnu watten plannen, “maar ie gaat wegens te weinig poen plus daarheen moeten daarbij te veel van betaald wordt. Mits jou ie iedereen uit idem kleine wedstrijdje moeten halen, weet jou zeker dat jou tekortschiet.” (ANP)