Informatiebron- plusteken contactonderzoek zoals coronabesmettingen is met den huidige besmettingscijfers “volstrekt zinloos aan ie wordt”, vindt voorzitter André Rouvoet van GGD GHOR Nederland. “Mits den hele samenleving open is plusteken wij gaan weliswaar nog intact hevig loeren: waar komt den rivierbron van den infectie vandaan? Met dit soort cijfers is dat volstrekt zinloos aan ie wordt”, zei hij ter eentje vraaggesprek op BNR Nieuwsradio.

Ter gesprek met Kuipers

Ie lukt nog maar gedurende eentje fractie van alle gemelde besmettingen wegens te onderzoeken waar iemand mogelijk ie virus heeft opgelopen plusteken met wie diegene iedereen ter voeling is geweest. Rouvoet wil “op korte termijn” overheen ie nuttigheid van ie bron- plusteken contactonderzoek ter gesprek met minister Ernst Kuipers van Volksgezondheid. “Wij willen erover praten of ie ter dit vorm nog zinvol is plusteken of wij diegene krachten huis kunnen wedden ter den virusbestrijding”, aldus Rouvoet. Bijvoorbeeld gedurende ie toetsen of ter volgende boostercampagnes. (ANP)