Den gemeente Rotterdam heeft met zorg- plus onderwijsinstellingen afspraken vervaardigd overheen ie behoud van zorgprofessionals. Den partijen willen totdat 2025 den uitstroom uit den zorg met 25 procent verlagen, ie ziekteverzuim met 25 procent verminderen plus met technologische vernieuwing den vervaardiging met 25 procent verhogen, meldt samenwerkingsverband deRotterdamseZorg.

Dit afspraken zijn vastgelegd te ene Regionaal Actieplan Werkmethode Tekorten (RAAT). Uit arbeidsmarktprognoses blijkt dat den komende jaren den zorgvraag met 15 procent groeit. “Tel ginds den arbeidsmarkt schaarste honingbij op plus wij hebben ene vitaal probleem”, zegt Christa Stut, programmamanager honingbij deRotterdamseZorg. “Ie is dus van cruciaal bij dat wij zorgen dat den uitstroom van professionals uit dit sector noch toeneemt. Daarnaast is aktie nodig wegens zowel verschillend te gaan werken, waardoor wij minder onzelfstandig wordt van den inzet van schaarse professionals.”

Individuele invulling

Ter totaal hebben 36 zorg- plus onderwijsinstellingen, den gemeente Rotterdam plus Zorgkantoor ie project ondertekend. Den komende maanden uitbalanceren den organisaties zichzelf op den individuele invulling van ie project te ene zogeheten DAAD.