Gevaccineerden diegene eentje boosterprik permitteren zetwerk, halveren ermee hun waarschijnlijkheid op eentje infectie met den omikronvariant van ie coronavirus. Totdat diegene slotbeschouwing komen onderzoekers van ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM). Voordat mensen diegene alreeds ooit vroeger corona opliepen, is ie voordeel van eentje booster kleiner: hun waarschijnlijkheid op ontsteking daalt met 38 procent.

Den onderzoekers analyseerden gegevens van wijd eentje half miljoen mensen diegene zichzelf lieten uittesten gedurende den GGD. Den uitkomst bevestigt ie beeld dat vaccins plus eerdere corona-infecties minder dekking geven tegen den omikronvariant dan tegen den deltavariant. Zowel maakt ie research verstaanbaar dat mensen diegene na hun eerste vaccinatiereeks weliswaar besmet raakten plus straks eentje boosterprik kregen, ie uiterst zeker zijn tegen ie virus. Voordat dit menigte is den dekking tegen infectie 76 procent. Mensen diegene (voordat zover vertrouwd) nooit ie virus gedurende zichzelf droegen, varen 68 procent minder waarschijnlijkheid op corona na eentje boosterprik.

Effectiviteit

Coronavaccins wordt na verloop van tijdstip minder effectief. Wie exclusief den basisvaccinatie heeft gehad, bijvoorbeeld twee prikken van ie vaccin van Pfizer/BioNTech, is volgens den studie nog maar voordat 33 procent zeker tegen eentje omikronbesmetting. Honingbij ongevaccineerden diegene alreeds ooit vroeger besmet raakten met eentje coronavariant, bedraagt den dekking 25 procent. Den vraag is nog hoe lang ie beschermende effect van den boosters zullen voortbestaan.

Uit eerdere onderzoeken worden alreeds verstaanbaar dat den waarschijnlijkheid op ziekenhuisopname wegens covid-19 sterk wordt verminderd onderbrak den boosterprik. Te dit research keek ie RIVM uitsluitend zoals besmettingen. (ANP)