Tussen donderdagochtend plusteken vrijdagochtend zijn 72.162 positieve coronatests geregistreerd. Maar ie werkelijke veel nieuwe gevallen ligt hoger, want den nadeel onder ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM) is den afgelopen dag weer opgelopen. Den systemen kunnen noch alle positieve testuitslagen doorvertellen, omdat ie er te veel zijn.

Te den afgelopen week lukte ie wegens 553.509 positieve tests te registreren onder ie RIVM. Dat komt neer op 79.073 nieuwe gevallen vanaf dag. Ie gemiddelde ligt iets lager dan op donderdag, maar ie is nog steevast 30 procent hoger dan ie gemiddelde overheen den week ervoor.

Bezetting ziekenhuizen

Ie veel coronapatiënten te den Nederlandse ziekenhuizen is ie afgelopen etmaal iets afgenomen. Nou ligt er 1366 mensen met corona te eentje ziekenhuisbed, 20 minder dan donderdag. Op den verpleegafdelingen nam ie veel opgenomen patiënten met corona over met 16, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Medewerkers te den klinieken verzorgen nu nog 1152 mensen met corona. Zowel op den intensive cares daalde ie veel coronapatiënten. Er ligt daarginds nog 214 mensen met corona, eentje daling van 4 patiënten ten opzichte van donderdag.

Nadeel

Ie veel positieve coronatests stijgt nog steevast sneller dan den overheid vermag bijhouden. Den nadeel onder ie RIVM is voordat den derde dag op rij toegenomen. Ie instituut loopt nu 124.000 vastgestelde gevallen achter. Dat is ie op eentje na voornaamst veel uiteindelijk.

Computerprogramma CoronIT

Mits eentje laboratorium na eentje test vaststelt dat iemand ie coronavirus onder den leden heeft, wordt diegene uitsluitsel ingevoerd te ie computerprogramma CoronIT. Van daaruit wordt den meldingen vanzelf doorgestuurd zoals eentje tweede programma, HPZoneLite. Den bron- plusteken contactonderzoekers gewoontes dat programma wegens te weten wie zij zullen willen opbellen wegens te achterhalen waar mensen besmet zijn geraakt plusteken wie zij mogelijk hebben aangestoken.

Doorstroom

Vanuit HPZoneLite gaan den bevestigde besmettingen zoals ie RIVM. Dat verzamelt den uitslagen plusteken komt elke dag met cijfers daarvan plusteken elke dinsdag met eentje weekoverzicht. Wegens ie hoge veel besmettingen stagneert diegene doorstroom. Er zijn meer positieve tests dan ie systeem vermag verwerkt. Omdat den uitslagen welnu wasgoed kunnen wordt ingevoerd te CoronIT, weten den GGD’plusteken plusteken ie RIVM hoeveel mensen positief zijn getest plusteken hoe vitaal den nadeel is. (ANP)