Er is geen reden totdat zorg overheen ie coronavirus, zei ie RIVM publiekelijk ter schrikkelmaand 2020. Maar achter den schermen tijdens ie RIVM-management wasgoed den stemming intact verschillend. Nog voordat den eerste infectie wasgoed gemeld, worden er rekening gehouden met catastrofale prestaties plus tienduizenden coronadoden, meldt den NOS.

Dit blijkt uit duizenden e-mails van managementteam-leden van ie RIVM diegene recent zijn vrijgegeven doorheen ie ministerie van Volksgezondheid. Den stukken zijn gepubliceerd na Wob-verzoeken van den NOS plus andere media. Zij permitteren zien dat ie RIVM noch worden overvallen doorheen den overkomst van ie coronavirus zoals Nederland.

RIVM

Vragen overheen den Wob-stukken wilde ie RIVM noch beantwoorden, welnu gaf ie instituut ene algemene reactie, diegene onder ie NOS-artikel is gepubliceerd. Ie RIVM wijst erop dat ie ter den stukken gaat wegens scenario’s, noch wegens voorspellingen. (ANP)