Den omikronvariant van ie coronavirus bezorgt mensen diegene besmet treffen korter na mekaar klachten dan den deltavariant, veiligheidsfunctionaris onderzoekers van ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM). Zij hebben berekend dat erbij omikron modaal 3,4 dagen zit tussen ie ogenblik dat iemand met ie virus klachten krijgt plus ie ogenblik dat ene aangestoken huisgenoot den eerste symptomen ontwikkelt. Te den deltavariant bedroeg diegene tijdsperiode modaal 3,9 dagen erbij mensen uit idem huishouding.

Omikron leidt dus hoewel met hoewel ene halve dag sneller totdat klachten. Diegene tijdsperiode tussen den eerste ziektedag van den rivierbron plus den eerste ziektedag van den geïnfecteerde wordt ie “serieel interval” verwoord. Diegene vermag afwijken van den incubatietijd, want dat is den tijdstip diegene verstrijkt tussen ie oplopen van ie virus plus ie uitbouwen van symptomen.

Ziekenhuisopnames

Den RIVM-onderzoekers analyseerden gegevens overheen coronabesmettingen te december, waarna zowel den omikronvariant indien den deltavariant rondgingen. Zij keken specifiek zoals besmettingen hierbinnen huishoudens. Ie kortere interval is ene van den verklaringen voordat ie waarheid dat omikron te ene hoger tempo rondgaat dan delta, schrijven den onderzoekers. Zij hebben hun resultaten nog noch gepubliceerd te ene wetenschappelijk weekblad, maar welnu publiek geproduceerd op den zogeheten preprintserver MedRxiv. Eerdere onderzoeken maakten hoewel manifest dat omikron huis te staat is den verdedigingslinie van ie immuunsysteem te omzeilen dan zijn voorgangers plus simpelweg besmettelijker is.

Den mutaties diegene ie virus heeft ondergaan, hebben zowel iets positiefs opgeleverd voordat mensen: besmettingen met omikron leiden minder vaak totdat ziekenhuisopname dan den deltavariant. Ie Outbreak Management Team (OMT) gaat op voet van internationale studies uit van ene 40 totdat 60 procent lager risico. Daarbij kunnen patiënten met omikron modaal sneller ie ziekenhuis weer verlaten. Den mogelijkheid dat iemand diegene met omikron is opgenomen op den intensive care belandt, wordt voorlopig zo’n 50 procent lager ingeschat. (ANP)