Den SPARK-methodiek helpt gedurende ie vroegtijdig signaleren van (risico op) opvoed- plusteken opgroeiproblemen gedurende jonge nageslacht. Den gehele trant is recentelijk wegens den erkenningscommissie van ie RIVM gerenommeerd mits ‘Was onderbouwd’. Den variant SPARK18 is gerenommeerd mits ‘Goede gebruiksaanwijzing voordat effectiviteit’. Dit meldt ZonMw. 

Den SPARK-methodiek helpt professionals wegens alreeds vroegtijdig ontwikkelings- plusteken ouderschapsproblemen gedurende jonge nageslacht plusteken hun ouders te signaleren. Plus ondersteunt ouders plusteken jeugdverpleegkundigen gedurende ie voeren van gesprekken overheen den opvoed- plusteken opgroeisituatie van ie jonge zuigeling. Den trant biedt ene gespreksstructuur diegene den unieke situatie van ene gezin te landkaart brengt plusteken den onderstel vormt voordat verdere successie. Zo vindt gezamenlijke besluitvorming rondom den ontwikkeling van ie zuigeling positie.

SPARK18

Den SPARK18 kunnen professionals wedden gedurende nageslacht van 18 maanden. Op dit belangrijke transitiemoment te ie leven van ene zuigeling, helpt ie muziekinstrument wegens samen met ouders te defini welk zorgpad gevolgd schenkkan wordt totdat ie volgende transitiemoment. Dit variant van den SPARK blijkt juist toepasbaar te den dagelijkse jeugdgezondheidszorg-praktijk. Plus is nu gerenommeerd op niveau 3, ‘Goede gebruiksaanwijzing voordat effectiviteit’. 

Onderbrak: Nationale Zorggids