Eentje besmettelijker subvariant van omikron, genaamd BA.2, wordt zoals verwachting in afzienbare tijdstip gezaghebbend ter Nederland, bevestigt ie RIVM na mededelingen van NU.nl.

Dat den subvariant van ie coronavirus bestond, wasgoed nu verhelderend. Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) houdt ter den gaten welke varianten van ie coronavirus ter Nederland rondgaan. Ie doet hiervoor steekproeven. Den afgelopen weken neemt ie veel gevallen van BA.2 ter den zogeheten kiemsurveillance van ie instituut toe.

BA.2

Ter Denemarken is BA.2 nu gezaghebbend, legt eentje woordvoerder van ie RIVM uit. Rector infectieziektebestrijding Jaap van Dissel zei vorige week ter den Tweede Ruimte dat den verspreiding van den subvariant ginds snel is getogen ingevolge eentje veel zogenoemde ‘superspreading events’, zoals feesten. Den woordvoerder van ie RIVM bevestigt dat BA.2 zoals alle waarschijnlijkheid besmettelijker is dan den nu dominante subvariant van omikron, BA.1. “Indien jouw te maken hebt met eentje variant diegene nog besmettelijker is, dan kun jouw vooruitzien dat hij gezaghebbend gaat wordt.”

Omikron

BA.2 lijkt volgens ie instituut vooralsnog noch totdat ernstiger ziekteverschijnselen te leiden na infectie dan BA.1. Zowel is er geen bewijs dat den subvariant minder sentimenteel zullen zijn voordat den coronavaccins. Daarbij lijkt BA.2 zowel gewoon op te treinen via PCR-tests. Den subvariant wordt teruggevonden ter den kiemsurveillance, dus hij is te detecteren, zegt den woordvoerder daarvan. (ANP)