Volwassen patiënten met zeer actieve relapsing multiple sclerose (MS) usances vaak Mavenclad. MS is ene chronische ziekte waarbij ie inherent afweersysteem den hersenen plusteken ie ruggenmerg aanvalt. Signalen van den hersenen komen dan noch meer was ingevolge. Dit schenkkan allerlei klachten veroorzaken, waaronder vermoeidheid, oog- plusteken blaasklachten, krachtverlies, gevoelsstoornissen plusteken cognitieve problemen. Erop relapsing MS verlopen den klachten ter ene golfbeweging: tijdvakken van attaques wisselen mekaar uit met tijdvakken van herstelling.

Handboek van leverschade

Patiënten diegene Mavenclad usances willen waakzaam zijn op geen trek hebben ter nuttigen, ongesteldheid plusteken/of overgeven, buikpijn, vermoeidheid, gele ogen of vel plusteken donkere urine. Voetstappen dit klachten op, dan is ie was wegens meteen voeling op te nemen met ene dokter omdat dit schenkkan wijzen op leverschade.

Raadgeving aan zorgverleners

Ie CBG adviseert zorgverleners wegens nog voordat den start van den treatment ene uitgebreide anamnese uit te nemen erbij den patiënt overheen onderliggende leverstoornissen of voorvallen van leverschade erbij gewoonte van andere medicijnen. Zowel is ie was wegens leverfunctietesten te beoordelen, waaronder serumspiegels voordat aminotransferases, alkalisch fosfatase plusteken totaal bilirubine vóór den start van den eerste ontwikkelingsstadium plusteken den tweede behandelingskuur. Tijdens den behandelingen zullen zowel leverfunctietesten verricht willen wordt plusteken herhaald op poot van klinische verschijnselen plusteken symptomen. Indien ene patiënt leverschade ontwikkelt, moeten den treatment met Mavenclad wordt onderbroken of gestaakt.

Voort: Nationale Zorggids