Den boomtak Cardiologie gaat hierbij volgens het ziekenhuis ene stap voorts onderbrak den inzet van senior digicoaches. Zo’n senior digicoach ondersteunt den digicoaches op den boomtak. Sharon Peppelman is senior verpleger op den boomtak Eerste Hart Werkster plus den Hartbewaking plus opgeleid totdat senior digicoach. “Ik sta vrijwel 50 procent van mijn tijdstip aan ie bedding plus ben voordat 50 procent bezig met seniortaken”, vertelt Peppelman. “Eronder valt nu zowel den taak van senior digicoach.”

Korte sturen

Den vragen plus opmerkingen diegene senior digicoaches krijgen, komen vanuit den digicoaches plus noch den medewerkers, benadrukt Peppelman. “Wij toenaderen vervolgens andere disciplines wegens onzerzijds hierbij te promoten, zodat alles centraal wordt geregeld. Den lijntjes zijn korter plus den drempel is minder hooggelegen. Dat maakt ie werken voordat iedereen op den boomtak eenvoudiger.”

Hoe ie project erbij den boomtak Cardiologie van Rijnstate ter den praktijk werkt, moeten zometeen blijken, stelt Peppelman. “Wij zitten nog midden ter den opstart. Collega’s willen voorafgaand nog ie gewichtigheid plus den voordelen van ene digicoach inzien. Sommige wendingen zijn ter ie start moeilijk, maar jij moeten zij zowel den tijdstip geven. Indien eenmalig blijkt dat ie digitaal werken er eenvoudiger onderbrak wordt, wordt mensen vanzelf geestdriftig.”

Focus op digitale vaardigheden

Den zorgsector (cure & care) is den afgelopen jaren steeds meer focus gaan leggen op den digitale vaardigheden van werknemers. Voorbeelden zijn den rondje met ene tablet of smartphone wegens kennisgeving ter te voeren of op te zoeken, ie opstellen van ene e-mail of ie gewoonte van ene slimme stuc erbij ene patiënt.

Sinds maart 2020 heeft den coronacrisis den digitale vormverandering van den sector versneld, met name op ie landstreek van consulten (videobellen) of monitoring op afstand. Voorts neemt ie gewoonte van communicatie-apps (zoals BeterDichtbij) voordat onder meer ie laagdrempelig stellen van vragen) toe, evenals e-health toepassingen voordat bijvoorbeeld revalidatie thuis.

Toelage digicoaches

Wegens digitale vaardigheden zorgbreed te verbeteren, is er zowel ene Samenwerking digivaardig ter den zorg opgericht, diegene zorgaanbieders moeten promoten wegens gestructureerd digitale vaardigheden te verbeteren. Daarnaast is er den afgelopen jaren ene reeks subsidierondes geweest waarbij vouchers verstrekt werden diegene zorgaanbieders kunnen gewoontes wegens digicoaches ter te zetwerk.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plus meld u snel aan.