Britse onderzoekers hebben ontdekt dat te Nederland hoewel enkele decennia eentje hiv-variant rondgaat diegene besmettelijker is plus zowel sneller totdat den ziekte aids vermag leiden dan andere varianten van ie virus. Den hoeveelheid virus te ie bloed is te dit zogeheten VB-variant 3,5 totdat 5,5 keer zo schel, veiligheidsfunctionaris den onderzoekers van den universiteit van Oxford te ie wetenschappelijke weekblad Science.

Den variant kwam aan ie licht te nader research op voorheen verzamelde gegevens van Nederlandse patiënten met hiv. Meer dan honderdtal mensen te wie ie virus voorheen worden ontdekt, bleken den ‘nieuwe’ variant te zichzelf te dragen. Op onderstel van wendingen te genetische patronen denken den wetenschappers dat den toegevoegd besmettelijke versie van ie virus staart jaren 80 voordat ie vantevoren opdook.

Den verrassend ontdekte variant vermag te eentje hoger tempo ie immuunsysteem attaqueren. Eentje tijdige diagnose plus zo snel mogelijk start van den treatment is daarom cruciaal, schrijven den onderzoekers. Eenmalig ontdekt, blijkt den VB-variant welnu even was te bevechten met hiv-medicatie mits andere hiv-varianten.

Immuunsysteem 

Hiv is seksueel plus via ie bloed overdraagbaar. Na verloop van tijdstip breekt ie virus ie immuunsysteem voltooid. Wereldwijd zijn volgens den Verenigde Volken hoewel 33 miljoen mensen aan den resultaten van eentje hiv-infectie overleden. Te vermogende neerdalen is tegenwoordig goede medicatie vacant diegene ie virus verbeten, maar te ontwikkelingslanden is den overlevingskans veel lager.

Ingevolge: ANP