EGM Architecten zullen den renovatie van ie hoofdgebouw van ie Maastricht UMC+ (MUMC+) op zichzelf gaan nemen. Den verpleegafdelingen, den departementen voordat intensieve zorg plus ie Vrouw, Kleintje plus Moedercentrum van ie ziekenhuis wordt te stappen gerenoveerd, meldt EMG.

Den ‘Renovatie van den klinieken’ maakt percentage uit van ie tactisch vastgoedplan 2020 totdat 2040 van ie MUMC+. Volgens dit project wil ie MUMC+ zijn onderkomen vernieuwen plus uitbreiden. Ie ziekenhuis wil zo huis voorbereid zijn op toekomstige ontwikkelingen te den zorg. Vorige week worden hoewel beroemd dat Wiegerinck ie nieuwe entreegebouw gaat ontwerpen. “Zowel den ontwerp- mits realisatiefase zullen eentje tal jaren te deeg nemen”, meldt den bouwmeester. Ie project beslaat te totaal meer dan 30.000 m2.

Renovatie

Te den renovatie zullen eentje gezonde werk- plus verblijfsomgeving centraal staan.  Den designers gaan aan den slag met tournee vormen, levend groenkleurig plus ruime daglichttoetreding. Dit alles moeten leiden totdat eentje “healing environment”.

Duurzaamheid

Duurzaamheid is bepalend. Te ie ontwerp wordt voorts ingezet wegens ervoor te zorgen dat ie energiegebruik omlaag gaat. Zowel zullen den afvalstroom ten dele recyclebaar zijn plus wordt ie ziekenhuis zo ingericht dat ie ‘stapsgewijs plus flexibel schenkkan meebewegen’ mits er eentje pandemie is.