Regionale initiatieven voor ouderen

Tips voordat nieuwsbericht & inlichting van GENERO

  1. Op den website van het RIVM vindt u medische inlichting overheen ie coronavirus. Zowel is er ene tabel met veelgestelde vragen waar beantwoording op wordt gegeven. Bijvoorbeeld wie precies bedoeld wordt met kwetsbare personen of mensen met een zwakke gezondheid. Heeft u andere vragen overheen ie coronavirus dan kunt u opbellen met ie nummer 0800-1351 (dagelijks bereikbaar van 8.00 – 20.00 uur).
  2. Eentje andere nuttige informatiebron van inlichting komt van Inforium, ene organisatie diegene plattelands patiëntinformatie verzamelt plus dit nu zowel voordat ie coronavirus heeft gedaan. Via den webstek www.coronacentrum.nl is inlichting vacant diegene kosteloos tweedehands toestemmen wordt wegens te verspreiden. Dit inlichting kunt u bijvoorbeeld zowel knellen voordat ouderen te uw omtrek diegene geen toegang hebben totdat internet.
  3. Actuele inlichting overheen den resultaten van ie virus plus maatregelen diegene genomen wordt vindt u op den website van de Rijksoverheid.

 

Vraag of bied schoonmaakster aan

Ongeacht ene luisterend oor, vermag ie zowel intact inderdaad zijn dat u reserve schoonmaakster nodig heeft, bijvoorbeeld tijdens uw inkopen. Of dat u zojuist – hoewel dan noch vanuit stulp – wilt bieden. Ter dit tijden van laagconjunctuur staan veel mensen op plus zijn klaargemaakt ene helpende hand te bieden.

Den website NLvoorelkaar biedt ene podium waar oudere plus kwetsbare mensen, maar zowel mensen te vitale beroepen zoals den zorg, onderwijs plus politie schoonmaakster kunnen vragen.

Eentje menigte studenten heeft op vrijdag 13 maart ie online initiatief Gewoon mensen die mensen willen helpen opgestart waar tijdelijk tienduizenden mensen zichzelf hebben ingeschreven wegens mensen te promoten. Hopelijk vermag hier inderdaad gewoonte van wordt geproduceerd! Den initiatiefnemers Naut van Teeseling plus Thijs den Jongh waren onder andere op tv bij Jinek.

Krachten gebundeld te lokale initiatieven

Ongeacht landelijke initiatieven zijn er zowel lokale initiatieven waar verschillende organisaties hun krachten hebben gebundeld plus samenwerken wegens den support aan ouderen plus kwetsbare mensen te realiseren plus coördineren. Wij lichten hieronder ene veel initiatieven uit onze regio, maar wij realiseren onzerzijds dat den tabel veel langer is. Mits u hierop aanvullingen heeft, nodigen wij u uit wegens dit te mailen zoals den GENERO netwerkcoördinator.

Rotterdam

Ter Rotterdam is te alle gebieden is ene belteam opgezet van den welzijnsorganisaties vanuit koepel van welzijnsorganisaties Win010. Via ie gemeentelijke telefoonnummer (14010) verbinden medewerkers den ouderen wegens zoals ie belteam dat actief is te hun landstreek. Erop den belteams vermag iedereen terecht diegene praktisch schoonmaakster nodig heeft of gewoon ene praatje wil maken plus ene luisterend oor nodig heeft. Rotterdammers diegene iets willen uitvoeren voordat ene buurtgenoot kunnen zichzelf tijdens ie belteam te hun landstreek veiligheidsfunctionaris. Dit belteams zoeken zowel voeling met mensen diegene den weg zoals den dit organisaties minder snel weten te vinden. Forumlid Aad Pijpers verwijst zowel zoals ie NRC artikel dat hierover is verschenen. Voordat vrijwilligerswerk of wegens ene hulpvraag te plekken te Rotterdam is er ie platform Zorgzaam010.

Schiedam

Ie Servicepunt Vrijwilligers Schiedam heeft den KliK Vrijwilligers (voorheen Schiedam Helpt) opgericht. Op dit webstek leest u overheen alle acties plus initiatieven te Schiedam diegene u kunnen promoten of waarbij u schoonmaakster kunt overhandigen. Bijvoorbeeld initiatieven tijdens schoonmaakster tijdens inkopen plus maaltijden of indien u voeling wil voordat vragen of ene inderdaad gesprek. Maar er staan zowel leuke tips voordat thuis op, bijvoorbeeld ene kosteloos proefabonnement voordat mooie films, tips voordat luisterboeken of oefeningen wegens thuis te bewegen. Zowel vindt u den verbinding zoals den website van de ANBO waar BN’ers plus politici ouderen ene hart onder den roeiriem steken met videoboodschappen.

Breda

Ter Breda heeft Zorgen voor elkaar ene centraal punt gerealiseerd waar mensen met vragen overheen schoonmaakster plus support terecht kunnen. Ie loket is tijdens den coronacrisis uitgebreid voordat telefoontjes van inwoners, verzoeken van zorgaanbieders plus maatschappelijke initiatieven. Dit betekent dat inwoners met vragen, zorgen of behoefte aan ene praatje hier terecht kunnen. Zorgaanbieders kunnen opbellen voordat vragen omtrent reserve support. Zowel maatschappelijke initiatieven kunnen zichzelf hier veiligheidsfunctionaris plus voorts op weg geholpen wordt plus wegens samen te werken kunnen vraag plus aanbod nog sneller samen komen. Zorgen voordat Elkander is bereikbaar via ie formulier op hun website plus via 076 – 525 15 15 (op werkdagen van 9.00 – 17.00). Allerlei mooie initiatieven voortkomen, want zo gaf forumlid Juan Seleky aan dat ene menigte Bredase ambtenaren zichzelf indien vrijwilliger heeft opgegeven tijdens ie Amphia ziekenhuis plus wordt ingezet voordat logistieke services wegens den professionals van ie ziekenhuis te poepen.

Roosendaal

Ter Roosendaal is zowel ene steunpunt opgericht wegens den gemeente, MEE Westelijk-Brabant plus WijZijn Traverse Menigte. Dit steunpunt is bedoeld voordat mensen diegene schoonmaakster nodig hebben. Zij kunnen via dit steunpunt te voeling gebracht wordt met hulpverleners of vrijwilligers. Onderbrak ie coronavirus voortkomen nieuwe hulpvragen, omdat ouderen noch zoals zonder kunnen wegens bijvoorbeeld inkopen te uitvoeren. Nu buurthuizen plus stamtafels noch meer standhouden, wordt den deelnemers daarvan zowel benaderd wegens te vragen of ie inderdaad met kip gaat. Ie steunpunt is te penetreren op werkdagen, van 8.30 uur totdat 17.00 uur via ie gemeentelijke telefoonnummer 14 0165. Den oproep is zowel wegens den flyer te verspreiden zodat zoveel mogelijk mensen te Roosendaal geïnformeerd wordt van ie is van coronasteunpunt. Daarnaast heeft den gemeente Roosendaal zowel ene aparte staatssecretaris aangesteld wegens maatschappelijke initiatieven te ondersteunen waarbij vrijwilligers reserve schoonmaakster kunnen tradities of tegen bepalend problemen aanlopen. Liza VandenBerghe is bereikbaar vanaf mail of telefonisch op 06-25 77 80 79.

Middelburg

Ter Middelburg samenkoppelen Welzijn Middelburg plus Samen Vrijwillig mensen diegene behoefte hebben aan subjectief telefoongesprek aan belvrijwilligers. Onderbrak dit koppeling vermag er met regelmaat gebeld wordt zoals mekaar plus vermag subjectief voeling voortkomen. Dit is reserve fundamenteel te dit tijdstip waarin sociaal voeling te den vorm van bezoekjes gemeden dient te wordt. Aanmelden vermag via 06 – 47 303 950, vanaf e-mail of via ie online formulier. Zowel organiseren den buurtcoaches van Welzijn Middelburg via Facebook allerlei initiatieven wegens thuis te lichaamsbeweging te blijven zoals ene beweegbingo. Misschien is den handstand noch voordat alle doelgroepen, maar dansen op uw favoriete liedje is immermeer ene mooie vorm van lichaamsbeweging.

Oproep: meld kwetsbare mensen aan

Ie Rode Kruis roept iedereen op wegens kwetsbare mensen plus ouderen te den omtrek diegene schoonmaakster nodig hebben aan te veiligheidsfunctionaris via ie telefoonnummer plus hun webstek Let op mekaar. Mits u mooie initiatieven onder den voetlicht wil brengen, vragen of opmerkingen heeft, kunt u voeling tapen met den GENERO netwerkcoördinator.

Lees meer