Iedere vrijdag kun jou gedurende onzerzijds terecht voordat ene weekoverzicht waarin wij kort terugblikken op den opvallendste, interessantste of uiterst nieuwswaardige nieuwsitems vanaf werkdag. Dit week waren onder andere radioactief suiker, ene beroepsverbod voordat chiropractors plus den tijdelijke coronawet te ie nieuwsbericht. Te dit weekoverzicht den belangrijkste gebeurtenissen van dit week.

Maandag: scan met radioactief suiker vermag snij-onderzoek schildklierkanker voorkomen

Eentje scanonderzoek met radioactief suiker vermag schildklierkanker uitsluiten plus daardoor zijn er veel minder onderzoeksoperaties nodig. Lees hier waarom dat zo is.

Dinsdag: Vereniging tegen Kwakzalverij eist beroepsverbod voordat chiropractors

Den Vereniging tegen Kwakzalverij stelt dat er wetenschappelijk bewijs ontbreekt tegen den effectiviteit van chiropraxie. Indien ene algeheel beroepsverbod noch vermag, wil den vereniging ene verbod op ie uitvoeren van nekmanipulaties. Hierover diende recentelijk ene zaak.

Woensdag: Coronawet vermag noch veel langer wordt verlengd

Ie uur komt nader waarop den tijdelijke coronawet noch meer vermag wordt verlengd, zegt den Raad van State woensdag te ene verfrissend raadgeving. Den raad heeft welnu onbegrip voordat den uiterst recente verlenging, maar vraagt zowel wanneer er geen sprake meer is van ene crisissituatie.

Donderdag: vanaf 26 schrikkelmaand uitnodiging toegevoegd booster 70-plussers plus andere kwetsbaren

Vanaf 26 schrikkelmaand wordt mensen van 70 klas plus pa, bewoners van verpleeghuizen, volwassenen met ie syndroom van Down plus volwassenen met ene ernstige immuunstoornis uitgenodigd voordat ene toegevoegd coronavaccinatie. Den dekking van eerdere vaccinaties tegen ie coronavirus neemt ie snelst over gedurende dit risicogroepen.

Vrijdag: moeder verdacht van poging totdat moord op kind blijft gescheiden van gezin

Den vrouw diegene terechtstaat voordat poging totdat moord op haar kind plus zware mishandeling van haar zoontje, toestemmen voorlopig noch gedurende haar nageslacht woon. Zij zullen haar dochter plus zoon onder meer hebben vergiftigd. Omdat den rechter vreest voordat waarschijnlijkheid op repetitie, toestemmen den vrouw – voorts geneesheer – haar nageslacht enig onder toezicht blijven zien.

Ingevolge: Nationale Zorggids