Radio Schram is eentje professioneel radioprogramma ter Noord-Brabant, geproduceerd voordat én met ouderen. Vitale ouderen vullen elke week eentje programma van eentje uur met persoonlijke vertellen, gepeperde meningen, cultuur, natuur plusteken rietje. Ie doelwit? Verlatenheid onder ouderen verzachten.

Voordat wie?

Radio Schram richt zichzelf op zelfstandige ouderen diegene nog op zichzelf woon, maar zowel op oudere ‘jongelui’ ter verpleeghuizen. Iedereen mensen met levenservaring plusteken allen mensen diegene veeleer noch waargenomen wordt mits kwetsbaar.

Kruisbestuiving

‘Ie mooie aan Radio Schram is den combinatie van radiomakers diegene feitelijk voeling maken met hun doelgroep,’ vertelt Joost van Pagée, veroorzaker plusteken zakelijk voorman van Radio Schram. “Wegens den oprechte interesse van den radiomakers, krijgen wij den mooiste vertellen ter onze uitzending. Dit kruisbestuiving maakt Radio Schram interessant, zowel voordat luisteraars mits voordat den radiomakers.”

Doorstart

“Eerst wasgoed Radio Schram bedoeld voordat ouderen ter coronatijd,” vertelt Van Pagée. Viertal lokale radiostations ter Dennenboom Bosch, Eindhoven, Tilburg plusteken Oss maakten ter totaal twintig afleveringen waar maar liefst 200.000 mensen zoals luisterden. “Wij kregen zulke positieve reacties dat wij ermee doorzetten. Te ie najaar van 2021 komt er eentje voortzetting. Want verlatenheid onder ouderen is helaas van alle tijden.”

Workshop, podcast plusteken literatuur

Ongeacht radio start ie station ter ie najaar van 2021 ter viertal Brabantse steden met podcastworkshops plusteken eentje literair schrijfprogramma, speciaal voordat den Radio Schram doelgroep. Twee professionele podcastmakers, Michiel van den Weerthof plusteken Jozien Wijkhuijs, leren den deelnemers ter viertal lessen hoe zij eentje podcast kunnen uitbouwen. Van ie allereerste idee voordat ie thema totdat den technische afwerking van den podcast.

Financiering

Radio Schram is dit seizoen mogelijk dankzij meehelpen van ie Pensioenfonds voordat Cultuurparticipatie, ie Troonpretendent Bernhard Cultuurfonds, RCOAK, Dela Eindhoven, Cultuurfonds Eindhoven, Popup pensioenfonds ‘s-Hertogenbosch plusteken eentje twee private investeerders. “Wij hebben eentje succesvolle formule te pakken,” vertelt Van Pagée, “maar sneu toereikend zijn wij nog onderschikkend van subsidies. Wegens te kunnen blijven uitzenden willen wij op zoek zoals samenwerkingsverband met organisaties plusteken instellingen. Nu werken wij alhoewel samen met Vitalis, Park Zuiderhout, Thebe, Huis73 plusteken Nieuwe Veste. Maar daarginds willen nog partijen tijdens. Wij zijn hard op zoek zoals giften plusteken investeringen, zowel van particulieren. Daarvoor hebben wij eentje Petje Af-campagne gestart. Zo kunnen mensen diegene onzerzijds eentje warm hart toedragen, onzerzijds steunen.”

Oproep

“Wij zijn immer op zoek zoals vertellen,” vertelt Van Pagée. “Via onzerzijds mogen alle mensen meespelen plusteken -denken. Wij zijn immer op zoek zoals levensverhalen, zoals den muziekinteresse van luisteraars, zoals hobby’s, meningen of … noem maar op. Gisteren sprak ik eentje po uit eentje woonzorgcentrum. Diegene komt weldra tijdens Radio Schram. Dat is ie allerleukste. Mensen mogen meespelen plusteken meedenken. Jou hoeft noch uit Brabant te komen, want jouw kunt overal zoals onze podcasts luisteren. Dus meld jouw aan plusteken handelen mee.”. Aanmelden schenkkan vanwege te mailen zoals voeling@radiokras.nl.

Waar te luisteren?

Radio Schram wordt wekelijks uitgezonden via lokale zenders ter Dennenboom Bosch, Breda, Oss, Uden, Eindhoven plusteken Tilburg. Jou kunt zowel hier alle afleveringen/podcasts van Radio Kras luisteren.

Heb jouw eentje vraag of idee overheen kunst plusteken ouderen? Aarzel noch wegens te mailen zoals Ingrid Smit of zoals Angela van Dijk van ie LKCA. Zij hebben veel kennisoverdracht plusteken denken graag met jouw mee. 

Plaatje’s vanwege Ben Nienhuis