Minister den Jonge heeft op 5 sprokkelmaand 2021 den Tweede Ruimte meegedeeld dat ie beschikbare Astra-Zeneca-wordt ingezet via ouderen van 60-64 schooljaar plusteken 18-60-jarigen met ene medische schatting, maar zowel via diverse volwassene groepen zorgmedewerkers.

Den Raad van Ouderen heeft ernstige bedenkingen via dit veranderde prioriteitsstelling: ‘Ene substantieel stukje van den ouderen wordt straks ingeënt dan vroeger voorzien. Maar ouderen (60+) plusteken medische risicogroepen hebben welnu  totdat 21 keer meer mogelijkheid ernstig ziek te wordt plusteken te overlijden. Vanwege den aanvankelijke voorrang voordat ouderen (plusteken medische risicogroepen) te handhaven, wordt zo minteken mogelijk ouderen ernstig ziek plusteken/of overlijden zij met veel pijn plusteken benauwdheid. Dit vaccinatiestrategie leidt noch uitsluitend totdat volwassene gezondheidswinst via ouderen plusteken medische risicogroepen, maar verkleint zowel den mogelijkheid op overbelasting van ie zorgstelsel plusteken geven vanaf saldo zowel meer ruimte aan jongeren.’

Lees schrijven overheen vaccinatiestrategie

 

Meer oplezen