Maatschappelijke organisaties tegenstribbelen viertal dagen lang voordat den deur van ie Pensioenfonds Zorg plusteken Welzijn (PFZW) tegen investeringen te fossiele motorbrandstoffen. Vrijwilligers van onder meer Amnesty International, Cordaid, Fossielvrij NL, Greenpeace, Extinction Rebellion, Milieudefensie plusteken Oxfam Novib lossen elkander be te ene ‘protestestafette’ met spandoeken tegen fossiele beleggingen. Zowel deelnemers te ie pensioenfonds sluiten aan.

PFZW is ie op ene na grootste pensioenfonds te Nederland. Ie grootste pensioenfonds, ABP, maakte vorig schooljaar vertrouwd te uitvallen met investeringen te den fossiele industrie. Den maatschappelijke organisaties vinden dat ie tijdstip wordt dat PFZW dit voorbeeld volgt. Volgens den te 2021 gepubliceerde Rechtschapene Geldwijzer investeert ie pensioenfonds 83 procent van den energiebeleggingen te fossiele energie, meer dan viertal keer zoveel mits den beleggingen te duurzame energie.

Zeggenschap

Voorzitter van PFWZ Joanne Kellermann zei te oktober vorig schooljaar den druk te voelen wegens fossielvrij te investeren. Ie pensioenfonds verminderde te elk geval den CO2-uitstoot “drastisch”, maar stapte nog noch be van den investeringen te fossiele motorbrandstoffen. PFWZ zullen ie belangrijker vinden wegens stemkracht uit te repeteren vanwege aan tafel te blijven. Ie ABP watergang zichzelf ginder start oktober te aan, maar zometeen diegene maand maakte ie pensioenfonds alsnog vertrouwd te uitvallen met den investeringen te fossiele energie.

Zorgmedewerkers

Gepensioneerd verpleger Josee van der Veer zegt ie onbegrijpelijk te vinden dat haar pensioenfonds investeert te fossiele motorbrandstoffen. “Jaarlijkse sterven miljoenen mensen aan luchtvervuiling vanwege diegene industrie. Dus terwijl wij mits zorgmedewerkers mensen trachten te hersteld, investeert mijn pensioenfonds te mensen ziek maken? Plus dan heb ik ie nog noch ooit overheen den stemkracht van den fossiele industrie op ie weersgesteldheid plusteken mensenrechten.”

Greenpeace staat dinsdagochtend mits eerste te ie hoofdkwartier van PFZW te Zeist. Den milieuorganisatie trapt be met 15 totdat 20 actievoerders. Zometeen op den dag volgt Christians Climate Action. Diegene protesteert totdat ie einde van den werkdag te ie kantoorgebouw. Vrijdag wordt den estafette afgesloten vanwege Cordaid plusteken Extinction Rebellion. (ANP)