Bijwerkingencentrum Lareb heeft twaalf meldingen ontvangen van mensen diegene ademhalingsproblemen kregen of benauwd werden na treatment met ie anti-coronamiddel casirivimab/imdevimab ofwel Ronapreve. Twee zijn er zelfs overleden. Anderen belandden ter ie ziekenhuis plusteken zelfs op den intensive care. Ie is echter noch verstaanbaar of den problemen aan ie middel liggen.

“Den inzinking van den longfunctie erbij den patiënten schenkkan zowel te maken hebben met ie verslechteren van covid. Te sommige gevallen kunnen zowel andere onderliggende emoties eentje rol hebben gespeeld”, nuanceert Lareb. Den klachten ontstonden welnu enkele uren na ie start van den treatment.

Ronapreve

Ie middel worden ter november goedgekeurd om ie Europees geneesmiddelenbureau (EMA) voordat den treatment van patiënten met covid. Ronapreve is voordat mensen vanaf 12 schooljaar diegene toegevoegd waarschijnlijkheid hebben op eentje ernstig verloop van den ziekte, maar diegene geen toegevoegd zuurstof nodig hebben. Ronapreve schenkkan zowel ter preventie wordt tweedehands erbij mensen vanaf twaalf schooljaar diegene den waarschijnlijkheid varen dat corona intact slecht voordat hoen uitpakt. (ANP)