Pensioenfonds 21 schenken vanaf 1 sprokkelmaand 2022 voorrang aan projecten diegene zichzelf uitlijnen op den methode van psychische gezondheid van jongeren. Hoewel mentale gezondheidszorg ene publieke taak is, vindt Pensioenfonds 21 ie noodzakelijk wegens hierbinnen dit domein te aktie te komen. Ermee wil ie pensioenfonds knelpunten zichtbaar maken plus ene actieve bijdrage leveren aan ie verbeteren van ie mentale welzijn van jongeren.

Pensioenfonds 21 schenken te totaal jaarlijkse 11 miljoen aan projecten op den thema’s kunst & cultuur, jongeren & vennootschap plus kunst & opleiding. Den nieuwe programmalijn jongeren & psychische gezondheid valt onder ie middelste thema. Ie strafbaar van Pensioenfonds 21 is rendement van beleggingsfonds SNS REAAL.

Coronacrisis

Den interesse voordat psychische gezondheid van jongeren ontstond onderbrak den coronacrisis. Ter 2021  startte ie pensioenfonds eerst ene tijdelijke stimulering voordat mentale gezondheid van jongeren. Den aanhoudende coronacrisis plus den prestaties diegene dit keerpunt heeft voordat den mentale gezondheid van jongeren is voordat ie pensioenfonds beweegreden wegens structureel te willen investeren te mentale gezondheid van jongeren.

Projecten

Ie pensioenfonds wil veraf blijven van projecten diegene horen erbij den taak van publieke organisaties plus zorginstellingen. Daarom zoeken zij projecten diegene diegene welnu bijdrage aan den mentale gezondheid van jongeren, maar noch den taak zijn zorgorganisaties. Voorwaarden voordat dit projecten zijn te vinden op de website van het fonds. Ene voorbeeld is ene project met ervaringsdeskundigen diegene psychische problemen bespreekbaar maken met jongeren of educatief theater overheen verlatenheid.

Noodtoestand breekt wet

Henk Christophersen, generaal directeur Pensioenfonds 21: “Indien privaat pensioenfonds loeren wij immer kritisch zoals waar onze rol ophoudt plus den publieke taak begint. Maar noodtoestand breekt wet plus den nijpende situatie rondom ie mentale welzijn van jongeren vraagt wegens aktie. Met ie programma Jongeren & Psychische Gezondheid willen wij ene signaal vlekken onderbrak voorrang te geven aan ie ondersteunen van projecten diegene zichzelf uitlijnen op den methode ervan.”