Belangrijke wijzigingen ter den richtlijn: 

  1. Ie mondneusmasker plusteken andere beschermingsmiddelen dient nu tijdens cliënten met (verdenking op) corona eeuwig ondersteund te wordt. Voorheen gold dit enig voordat mits jouw níet den afstand van 1,5 peettante kon wegzetten.
  2. Preventief gewoonte mondneusmasker ter verpleeghuizen plusteken wijk vanaf besmettingsgraad regio ‘zorgelijk’. Op dit ogenblik is dit intact Nederland.

Bekijk Richtlijn Uitgangspunten PBM bij verzorging, verpleging of medische behandelingen buiten het ziekenhuis (3 nov. 2020) op webstek RIVM. Dit richtlijn vervangt nu twee eerdere richtlijnen: ‘PBM buitenshuis ie ziekenhuis’, plusteken ‘Regelgeving PBM voordat den wijkverpleging’. 

Dekking tijdens (verdenking op) corona

Den RIVM-richtlijn schrijft voordat: Den zorgmedewerker tweedehands persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM) vanaf ie ogenblik dat hij/zij den ruimte of ruimte waar den patiënt met (verdenking op) COVID-19 verblijft betreedt. PBM ter dekking van den medewerker tijdens eentje patiënt met (mogelijk) COVID-19 bestaat uit:

  • eentje operatief mondneusmasker type IIR;
  • oogbescherming (spatbril of face-shield);
  • schort met lange mouwen, spatwaterdicht;
  • wegwerphandschoenen.

Preventief mondkapje ter verpleeghuizen plusteken wijk

Overheen ie preventief gewoonte maken van ie mondneusmasker schrijft den richtlijn voordat: Erop eentje verhoogde incidentie van COVID-19 ter eentje regio (vanaf inschalingsniveau ‘zorgelijk’) dienen zorgmedewerkers ter eentje verpleegtehuis preventief ten minste eentje operatief mondneusmasker type II te dragen. Overige instellingen voordat langdurige zorg maken den voorkeur voordat ie preventief dragen van eentje mondneusmaskers vanaf woonunit, sectie of locatie op ondergrond van eentje risicoafweging. Ie document Preventief gebruik mondneusmaskers langdurige zorg (Rijksoverheid.nl) beschrijft nader den factoren diegene van gewichtigheid zijn tijdens dit risicoafweging. 

Zowel ter den wijkverpleging dienen medewerkers vanaf inschalingsniveau ‘zorgelijk’ preventief ten minste eentje operatief mondneusmasker type II te gewoontes.

Professioneel inzicht

Zowel ter dit richtlijn staat dat zorgmedewerkers op ondergrond van hun professionele inzichten plusteken ervaring eeuwig beredeneerd kunnen afwijken van dit uitgangspunten. 

Wanneer (verdenking op) corona? 

Ter den richtlijn wordt dit definitie tweedehands van ‘verdenking op corona’: Er wordt gesproken van eentje verdenking mits den patiënt klachten heeft diegene schreden tijdens COVID-19 plusteken/of ter quarantaine verblijft op ondergrond van eentje bron- plusteken contactonderzoek of tijdens terugkeer uit eentje risicogebied/-land.  Misschien kunnen tijdens cliënten diegene ter quarantaine wonen wegens bron- plusteken contactonderzoek of terugkeer uit eentje risicogebied/-land diegene geen klachten hebben oogbescherming plusteken schort weg blijven.