Teruglopende voorzieningen te den buurt

Waarom dit gedichtenverzameling? Er zijn steeds meer ouderen te Nederland. Ie gros van kip is gelukkig, zo staat te oplezen te ie Vaderlands Verdrag Ouderenzorg. Maar er zijn zowel zorgen. Overheen teruglopende voorzieningen te wijken plusteken wijken, overheen den toegang totdat zorg plusteken welzijn of toenemende problemen rondom verlatenheid. Daarom is vooral ingezoomd op willen van ouderen diegene te maken hebben met den sociale omtrek. Daarnaast zijn ouderen bevraagd overheen den acht domeinen diegene den Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) benoemde voordat ene prettige milieu. Zoals tehuis, zorg & welzijn plusteken publiek vervoer. Watten vinden ouderen fundamenteel hierbinnen dit domeinen? Plus watten gebeurt er ofschoon?

Inspiratiebundel met tips plusteken ervaringen

Met mits resultaat: ene publicatie met handige tips, feiten plusteken cijfers, ervaringen plusteken ene infographic overheen ie penetreren van ouderen. Vooral totdat stand gekomen op ondergrond van watten ouderen zélf vinden. Ie helpt sociale professionals of vrijwilligers diegene met ouderen werken, op weg wegens (meer) voeling te maken met hun doelgroep plusteken schenken ideeën overheen den wijze waarop den leefbaarheid voordat ouderen te den buurt verbeterd vermag wordt. Zowel ouderen zelf kunnen  handvatten te den gedichtenverzameling vinden wegens bijvoorbeeld ie gesprek aan te gaan met den gemeente of ondersteuners overheen hoe ie huis vermag. 

Welp plusteken Oud betrokken

Erop ie project werden zowel studenten Journalistiek plusteken Communications and Multimedia Vormgeving (CMD) van den Hogeschool Utrecht betrokken. Twee van den ingevolge studenten bedachte activiteiten werden te den pilotgemeenten verricht. Dit leverde erbij welp plusteken oud wederzijds verrassende resultaten op. Ie ene betreft ene spelvorm waardoor ouderen makkelijker met mekaar iets gaan ondernemen watten zij wieg vinden. Ie andere is ene wijze wegens te gesprek te komen met ouderen ingevolge kip te permitteren zei overheen hun hobby’s. 

Wijkgericht Volledig Werken


Prettig oud te inherent buurt borduurt voort op ene eerdere samenwerkingsverband tussen Hanna van Dijk van den  den Erasmus Schoolgebouw of Health Policy & Management plusteken Els Hofman van Movisie. Voorheen ontwikkelden zij te samenspraak met wijkteams, den digitale analysetool Wijkgericht volledig werken. Onderbrak ie invulling daarvan krijgen wijkteams inzicht te hoeverre zij ofschoon volledig werken plusteken op welke terreinen dat huis vermag.

Te Prettig oud te inherent buurt ligt den nadruk zonet op watten ouderen zelf fundamenteel vinden. Te diegene zin is ie ene aanvulling op den voorheen verschenen analysetool diegene meer gestructureerd wasgoed op den zijkant van den professional. 

Den inspiratiebundel worden vervaardigd met financiële sponsoring van FNO plusteken maakte stukje uit van ie programma ‘Meer veerkracht langer thuis‘ , gestructureerd op meespelen plusteken meer bewegen van ouderen.  


Download den publicatie Prettig oud te inherent buurt

Meer inlichting