Facebooktwitterlinkedinmail

29 januari 2022 –  Leefbare woonwijken waarin bewoners meer voordat mekaar exporteren plusteken zelf oplossingen kunnen opperen. Dit draagt gedurende aan onze mentale gezondheid. Daarom werkt MIND samen ter den maatschappelijke samenwerking Leefbare plusteken vitale wijken. Den samenwerking verzamelde twaalf sterke praktijkvoorbeelden vanuit alle Nederlandse windstreken. Op 9 schrikkelmaand wordt dit gepresenteerd ter den vorm van ie digitaal tv-programma ‘Samenwerken aan leefbare plusteken vitale praten. Zo exporteren wij dat!’ tijdens ene webinar op één van den locaties: den wijk den Ruwaard ter Oss.

Inspiratie voordat gemeentelijke woonvisie
Ene vitale wijk vormt onderbrak samenwerkingsverband tussen gemeente, woon-, zorg plusteken welzijnsorganisaties én bewoners ter den wijk op ie regio van woon, welzijn plusteken zorg. Vanaf 1 januari stellen alle gemeenten volgens den gewijzigde Woningwet ene woonvisie op. Welke vorm organisaties daaraan geven, mogen zij zelf defini. Ie gaat erom dat urgente vraagstukken op plaatselijk niveau opgepakt wordt plusteken diegene verschillen namelijk vanaf gemeente. Den twaalf verzamelde praktijkvoorbeelden toestaan zien hoe jouw samen kunt werken aan ene wijk diegene mits ‘thuis’ voelt voordat alle bewoners.

Wie exporteren er mee?
Den maatschappelijke coalitie uit den Actieagenda Woon bestaat uit Aedes vereniging van woningcorporaties, den Nederlandse ggz, ActiZ, Woonbond, Vereniging Valente, Divosa, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), Sociaal Werkgelegenheid Nederland, G40 Stedennetwerk plusteken MIND. Ie ministerie van Nationale Zaken plusteken Koninkrijksrelaties ondersteunt ie initiatief. Lees zowel dit nieuwsbericht op den website Woningmarktbeleid.nl.

Zie zowel dit video.

Leefbare en vitale buurten | Zo doen wij dat! 4 webinars from de Nederlandse ggz on Vimeo.

Webinars toestaan zien hoe ie vermag
Den landelijke samenwerking organiseert den komende maanden viertal webinars genaamd ‘Zo exporteren wij dat!’ overheen den praktijkvoorbeelden. Dit webinars promoten gemeenten, woningcorporaties plusteken maatschappelijke organisaties met ie maken van bijvoorbeeld slimme prestatieafspraken.

Webinar woensdag 9 schrikkelmaand 2022 van 11.30-12.30 uur overheen den wijk Ruwaard ter Oss.

Programma

  • Overhandigen van ie digitale tv-programma plusteken waarom wij dit exporteren mits samenwerking, onderbrak Ruth Peter plusteken Martin van Rijn, aan Hugo den Jonge, minister van VRO
  • Den Ruwaard: watten is er veranderd ter den wijk vanuit ie perspectief van bewoners plusteken professionals?
  • Hoe neem jouw den regie op preventie plusteken waar loop jouw dan tegenaan mits jouw noch vanuit systemen maar vanuit den inwoner gaat samenwerken (lokale chauffeurs).
  • Eindgesprek met BZK, Aedes, den NL ggz plusteken VNG of Divosa overheen den wijze waarop dit plattelands ondersteund vermag wordt.

Nieuwsgierig? Ga zoals het aanmeldformulier.

Den 3 andere webinars zijn op:
22 maart 2022: Majella Woon Utrecht
14 april 2022: Selwerd Groningen
25 mei 2022: Den Terpostbezorging Enschede

Meer inlichting hierover volgt straks.

Dit uitlating is 545 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail