Hoe herken jij corona? Jouw observatie is onmisbaar!

Gedurende veel verpleeghuisbewoners is lastig vast te stellen of den inwoner zichzelf even noch lekker voelt of dat er meer aan den hand is, plus mogelijk corona heeft. Zorgmedewerkers spelen hier ene belangrijke rol. Zij weten den bewoners ie lieve, plus kunnen wendingen ter rijrichting signaleren. Dit wendingen kunnen op corona wijzen. 

Verschillend te dementie

Den praatplaat plus video toestaan zien dat ie voordat zorgmedewerkers doorslaggevend is wegens zichzelf te realiseren:  

  • Mensen met dementie uiten hun lichamelijke klachten verschillend of kunnen wegens geheugenproblemen noch terdege declareren dat zij zichzelf noch lekker voelen. 
  • ​Sommige bewoners toestaan geen klachten zien of minder weten klachten: vermoeidheid, maag- plus darmklachten, verwardheid, veranderd rijrichting, verlies van reukzin plus smaakwaarneming.
  • Dagelijkse opmeting van temperatuur plus saturatie is doorslaggevend. Zo kun jij  wendingen signaleren, watten mogelijk op corona vermag wijzen.
  • Totdat slot: voordat veel bewoners is ie moeilijk te vatten waarom jij vaak jij handen moeten wassen of 1,5 peettante afstand inleggen. 

Denken aan jezelf plus laat jezelf toetsen

Ene andere oorzaak van den snelle verspreiding van corona ter verpleeghuizen bleek uit research dat ie voordat zorgmedewerkers moeilijk is wegens inherent klachten serieus te nemen. Vaak gaat men met lichte klachten (verkoudheid) weliswaar werken. Op dit methode vermag jij zowel corona verspreiden. Dus: word jij wakker met keelpijn of koppijn, blijf thuis plus laat jij toetsen! Lees meer overheen toetsen op Zorg voordat Huis

Gebaseerd op research

Den praatplaat plus video zijn gebaseerd op den uitkomsten van ie research ‘COVID-19, den verpleeghuisstudie’ van ie UNO-VUmc.