Het verbeteren van zelfredzaamheid heeft een positief effect aan twee kanten. Voor zowel de cliënt als de zorg en maatschappij. De meeste mensen met dementie willen zo lang mogelijk thuisblijven met behoud van kwaliteit van leven en meedoen in de samenleving. Over het algemeen kan dat ook, met een aanpassing of met ondersteuning.

In de maatschappij en in de zorg wordt het bevorderen van zelfredzaamheid steeds belangrijker. Door behoud en/of versterking van zelfredzaamheid kan zorg of intensivering van zorg worden voorkomen of uitgesteld. 

Vul de poll in

We zijn benieuwd wat voor jou de belangrijkste reden is om zelfredzaamheid te blijven stimuleren bij mensen met dementie. Vul de poll in en geef antwoord op de vraag:

Zelfredzaamheid stimuleren bij mensen met dementie
Wat is voor jou de belangrijkste reden om de zelfredzaamheid van mensen met dementie te blijven stimuleren?