Wichten ter den gesloten jeugdzorg krijgen somwijlen onvrijwillige geboortebeperking. Dat blijkt uit research van KRO-NCRV programma Pointer. Somwijlen worden gewoonte van geboortebeperking zelfs mits voorwaarde poneren voordat verloftijd, zonder dat eentje rechter den wettelijke grondslag voordat dit dwang heeft gecontroleerd.

Pointer interviewde vrouwen diegene ter den gesloten jeugdzorg hebben zittend plus voormalige zorgverleners van zorginstellingen. Ter totaal vonden zij via zeven zorginstellingen onwettige, gedwongen geboortebeperking. Onder andere via ’t Muuranker, Almata, plus den Hoenderloo Menigte.

Inspectie

Den zorgorganisaties zeggen tegen Pointer dit gedwongen geboortebeperking noch te thuisbrengen, ondanks rapporten van den inspectie.

Uitzending

Zondag 6 schrikkelmaand zendt Pointer den radio-reportage uit op NPO Radio 1 wegens 19.45 uur.