Te drietal afleveringen zei Gijs Wanders, Ellis Jongerius plus Marike van Weelden hun persoonlijke ervaringen. Vragen zoals ‘hoe makkelijk of moeilijk is ie wegens “gewoon” mee te uitrichten?’, ‘hoe bepalend is jij omtrek?’ plus ‘watten mits jij pa(s) den zorg noch langer kunnen dragen?’ wordt vrijelijk beantwoord.

Belangrijke thema’s 

Den thema’s gelijkwaardigheid, inclusie plus ervaringsdeskundigheid ligt Petri Embregts van den Academische Werkplaats Leven met ene verstandelijke restrictie (AWVB, Tranzo, Tilburg University) aan ie hart plus staan dan zowel centraal te den podcastserie. ‘Met dit podcast wil ik permitteren zien watten er speelt te den levens van mensen met ene verstandelijke restrictie plus hun families, maar voornamelijk wil ik hun volume porties. Wij willen te Nederland graag komen totdat ene inclusieve samenleving, diegene openstaat voordat ieder zijn. Zichtbaarheid plus verbinding zijn daarbij bepalend. Ik opeenstapeling hier met mijn podcast ene bijdrage aan te leveren.’

Drieluik

Te den eerste overdracht praat Petri met Gijs. Zijn dochter Vera heeft ene licht verstandelijke restrictie, woont zelfstandig plus heeft ene parcours maar dit weg daarnaartoe wasgoed ene weg vol hobbels. Te den tweede overdracht horen jij Ellis. Zij heeft ene licht verstandelijke restrictie plus ene autistische verstoring. Zij is directeur van den landelijke belangenorganisatie LFB plus vertelt hoe lastig ie vermag zijn wegens den arbeidsmarkt toe te voetstappen. Te den derde overdracht vertelt Marike overheen ie verwerkt van haar ervaringen te ene toneelvoorstelling. Haar zoon Jons heeft ene ernstige verstandelijke restrictie plus gedragsproblemen. Hij woont te ene zorginstelling. Dit aangrijpende maar vooral krachtige vertellen porties Gijs, Ellis plus Marike wegens anderen te promoten. 

Luister alle afleveringen

Alle 3 den afleveringen zijn hier te luisteren (of zoek op ‘Zuiver met Petri’ op Spotify).