Facebooktwitterlinkedinmail

28 januari 2022 – Jaarlijkse komen er 1.2 miljoen aanvragen binnenshuis honingbij ggz-instellingen. Noch nu diegene aanvragen horen binnenshuis den ggz thuis; problemen kunnen aan den voorkant opgelost wordt mits den hulpvrager intensief poetsvrouw krijgt van bijvoorbeeld den huisarts of ie sociale team van den gemeente.

Te dit podcast van BNR zijn den  gasten Ruth Peetvader, sinds 1 september voorzitter van den Nederlandse ggz plus Floortje Scheepers, hoogleraar Innovation te den Geestelijke Gezondheidszorg, mits opperhoofd van den autopsie Psychiatrie verbonden aan ie UMC Utrecht plus voorzitter van den Kwaliteitsraad van ie ZorgInstituut Nederland.

Den ggz is aan herziening toe, pleiten onze gasten. Ie persoon (met mentale klachten) wordt nu vaak probleemeigenaar vervaardigd plus dat lost weinig op. Want mentale ontregeling is ie gevolg van interacties met den buitenwereld. Iemand schenkkan bijvoorbeeld depressieve- plus spanningsklachten hebben onderbrak schulden plus huisvestingsproblemen. Mits gemeente plus woningstichting betrokken zijn plus dat probleem oplossen, is er veel leed te voorkomen.

Zowel pleiten zij voordat ene discussie watten ‘mentale gezondheid’ inhoudt. Daarheen hoort ie besef honingbij, dat noch alles te ie leven smaakvol plus maakbaar is, zoals bijvoorbeeld sociale media schetsen. Mits mensen accepteren dat pech, ziekte plus moeilijkheden zowel honingbij ie leven horen, zullen nu veel minder mensen onzalig zijn, aldus Scheepers.

Put : bnr.nl 

Dit bewering is 316 keer lezen.

Facebooktwitterlinkedinmail