Orthopedisch chirurg Roel den Haan heeft voordat den eerste keer ter Nederland met speciaal gemaakte 3D-prints eentje Persona knieprothese situeren. Ter ie Tergooi MC worden hiervoor zogeheten PSI-procedure toegepast, watten staat voordat patiënt specifiek instrumentarium.

Roel den Haan:  ‘Ie principe wegens eentje knieprothese te plekken om middel van dit PSI-methode bestaat alhoewel langer. Ie is welnu den eerste keer ter Nederland dat eentje Persona knieprothese op dit methode is situeren. Eventuele problemen te ie plekken van den prothese kunnen nu vooraf ter beeld wordt gebracht plusteken den programma vermag hierop wordt aanpassen. Of ie intact uitermate is? Uiteindelijk is ie eentje reguliere operatie, schattig ie voortraject is intact verschillend.”

Knieprothese

Den knie van den patiënt wasgoed helemaal op, dus er wasgoed eentje kunstknie (prothese) nodig. Den Haan spreekt graag overheen kunstknie omdat ie geen nieuwe knie is plusteken zo’n prothese ter den praktijk verschillend voelt dan eentje werkelijke knie. Via den plaatsing van eentje knieprothese gewoontes orthopedisch chirurgen uitlijninstrumenten wegens den zaagvlakken, positie plusteken maten van den prothese te defini. Onderbrak den standsverandering plusteken den verregaande slijtage aan den knie van inzake patiënt wasgoed ie standaard instrumentarium onvoldoende toereikend wegens den juiste positie van den prothese te defini.

Patiënt specifiek instrumentarium

Ene vraag worden gevonden om op makker gemaakte mallen te produceren. Dit wordt zowel welnu patiënt specifiek instrumentarium (PSI) verwoord. Den knieprothese, merknaam Persona, wasgoed welnu standaard maar den operatiemallen werden dus op makker vervaardigd wegens den knieprothese precies te permitteren plekken! Met den MRI- plusteken den CT-scan indien poot defini Den Haan met speciale software den juiste positie van den knieprothese. Ie computerprogramma berekende vervolgende den vormen van den mallen. Producent ZimmerBiomet maakte hiervan 3D-prints ter den Verenigde Staten plusteken stuurde dit aan Roel den Haan. Ter ie postpakket bevonden zichzelf zowel driedimensionale drukken van den knie van den patiënt. Den mallen dienen indien redmiddel wegens tijdens den operatie den knieprothese op den vooraf geplande wijze te plekken.

3D-printing rukt op

Voordat diverse chirurgische ingrepen, met name voordat implantaten, wordt alhoewel op meerdere plekken ter Nederland gewoonte vervaardigd van 3D-technologie. Steeds vaker wordt implantaten, protheses plusteken porties van botweefsel, zelfs letterlijk met eentje 3D-printer vervaardigd. Australische wetenschappers van den Universiteit van New South Wales ter Sydney werken nu aan den ontwikkeling van eentje technologie diegene nog eentje stap voorts gaat. Ie rechtstreeks ter ie vlees 3D-printen van botten: 3D-bioprinting.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.