Onder ene neuromodulatiebehandeling wordt ene elektrode sluit tijdens ie ruggenmerg (ter den epidurale ruimte) of op den verdikking van den zenuwbaan situeren. Den elektrode is ene garen, waarmee stroomstootjes wordt gegeven wegens zo den pijn te verminderen of te toestaan wijken. Dit gaat via ene apparaatje (den neurostimulator) dat onder den vel van den patiënt wordt ge. Patiënten kunnen dit met ene iPod behoren plusteken den sterkte van stroomstootjes bijstellen op ie ogenblik van pijn. Sommige patiënten hebben bijvoorbeeld tijdens ie slapen minder last van hun chronische pijn, dan schenkkan den stimulatie zachter of zelfs uitgezet wordt.

Op afstand natellen

Patiënten moesten voorheen zoals ie ziekenhuis komen wegens den neuromodulatie te toestaan natellen plusteken indien nodig ie programma aan te stappen zoals hun behoefte. Met dit nieuwe technologie, onderdeel van Abbott’s NeuroSphere Virtual Clinic, kunnen zorgverleners van ie St. Antonius den neurostimulator voortaan op afstand natellen plusteken bijstellen mits dat nodig is.

Uitgekozen ogenblik

Den zorgverlener maakt op ie samen uitgekozen ogenblik via ene tablet verbinding met den iPod van den patiënt. Vervolgens zien behandelaar plusteken patiënt elkander plusteken schenkkan den controle of ie bijstellen opstarten. Den zorgverlener bekijkt bijvoorbeeld of den elektrode ie nog ja doet plusteken of den stimulatie standaard verhoogd of verlaagd moeten wordt. Via den tablet schenkkan hij/zij dit klaarmaken, den patiënt voelt ongezouten ene verschil.

Te ie St. Antonius wordt vanaf schooljaar ruwweg 120 patiënten met chronische pijn behandeld met neuromodulatie. Vanaf december 2021 wordt reeds meer dan 20 patiënten thuis geholpen dankzij den nieuwe technologie.